BitcoinEthereum

Ünlü Kripto Para Borsası Araştırdı: Bitcoin İçin Tahminler Neler?

Ünlü kripto para borsası Kraken, Bitcoin ile ilgili yaptığı fiyat araştırmasını açıkladı.

Kraken borsasının araştırma kolu olan Kraken Intelligence, Kripto para ve 2020 yılı beklentilerini konu alan bir araştırma yaptı. Dünyanın çeşitli yerlerinden 400 kişi ve onlarca kurumun katıldığı bu araştırma, yatırımcıların Bitcoin ile ilgili beklentilerini gözler önüne seriyor.

Araştırma kriterleri geniş bir alanda seçildi. Öyle ki araştırmaya dahil olanlar arasında milyonlarca dolarlık kripto para yatırımı olan kurumlar da var, küçük yatırımı olan bireysel yatırımcılar da var.

Araştırma neticesinde yatırımcıların ortalama olarak 2020 Bitcoin fiyat hedefi 22.866 dolar olurken Ethereum için 2020 yılı ortalama hedefi ise 810 dolar seviyesi oldu. Ancak bu araştırma 2020’nin Ocak ayında yapıldı. Yani henüz korona virüs etkisi dünyayı etkisi altına almamıştı ve BTC yaklaşık 9000 dolar seviyelerinde işlem görüyordu.

Bitcoin’in üzerinde şüphesiz bir halving yükü var. Mayıs ayında bu yükü üzerinden atmasıyla beraber yükseliş yaşaması beklenen BTC’de bu döneme kadar ciddi bir yükselişler (rekor düzeyinde) beklenmiyor. Ciddi yükselişlerin beklendiği zaman ise halving olayı sonrası.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu