Altcoin

Ünlü Kripto Para Fenomeni, Dolandırıcı mı Çıktı?

Alex Saunders'in başı belada!

Kripto para sektöründekilerin yakından tanıdığı Ethereum (ETH) yatırımcısı Alex Saunders, ciddi iddialar ile karşı karşıya.

Saunders geçtiğimiz yıl bir NFT koleksiyonu tasarlayıp bunu satışa sunmuştu. Nugget News’in kurucusu olan Saunders, 146.000 takipçisine yönelik yaptığı satışta toplam 100 NFT’yi her biri 1 ETH’den olmak üzere satmayı başardı. O tarihlerde 570 dolar olan ETH fiyatı üzerinden Saunders’in 57.000 dolar topladığı biliniyor.

Alex Saunders, Ağır Eleştiriye Maruz Kalıyor

Bu NFT satışının amacı ise Decentraland ağı ve sanal evreni üzerinde bir toplu çalışma ofisi kurulmasıydı. Saunders, o tarihlerde yaptığı açıklamasında her bir ETH sahibinin söz konusu sanal evrende bir yere veya ofise sahip olabileceğini vurgulamıştı.

Bunun 1 yıl sonra gerçekleştirileceğini belirten Saunders, aktarılan bilgilere göre ise söz konusu durumu yerine getiremedi.

16 Ağustos tarihinde AFR isimli haber kaynağı tarafından aktarılan bilgilere göre Saunders henüz söz konusu sanal evrenin ödemesini bile yapmadı.

Blockchain geliştirme stüdyosu Polygonal Mind, bu ödemenin yapılmadığını doğruladı. Saunders, destekçilerinden o tarihte 57.000 dolar almasına rağmen Polygonal Mind’a 7.300 dolarlık ödemeyi henüz gerçekleştirmemesi nedeniyle tepki çekmekte.

Polygonal Mind CEO’su Daniel Garcia konu hakkında yaptığı açıklamada Saunders’in bilerek tarihi geciktirdiğini de belirtti. Sanal merkezin tamamen kurulduğunu belirten CEO Garcia, başka problemlerin de olduğunu düşündüklerini vurguladı. Saunders ise henüz bunlara yanıt vermedi ve sosyal medyada dolandırıcılık ile suçlanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu