Kripto HaberleriBitcoinÜnlü Matematikçi Nassim Taleb: "Bitcoin (BTC) 100.000 Doları Geçse Bile..."

Ünlü Matematikçi Nassim Taleb: “Bitcoin (BTC) 100.000 Doları Geçse Bile…”

Takip et

Ünlü matematikçi ve yazar Nassim Taleb, dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin’in bir sonraki boğa piyasasında 100.000 doların üstüne çıksa bile halen başarısız olacağını söyledi.

“Bitcoin Enflasyona Karşı Koruma Aracı Olarak Başarısız Oldu”

Nassim Taleb, kripto para dünyasının lideri Bitcoin’in enflasyona karşı koruma sağlamada başarısız olduğu için böyle düşündüğünü açıkladı. Taleb’e göre BTC, bu özelliğin tam tersi şekilde hareket ediyor.

Taleb, devam etmekte olan kripto para kışının tam anlamıyla bir “buzul çağına” dönüşebileceğine, yani fiyatların uzun bir süre toparlanamayacağına inanıyor.

“Siyah Kuğu” adlı kitabın da yazarı olan Taleb, yakın zamanda attığı bir Tweette Bitcoin’in hala ucuz olduğunu iddia eden El Salvador Başkanı Nayib Bukele gibi isimleri de hedef aldı. Taleb bu kişilerin “bitidiot” olduğunu iddia etti. Ünlü matematikçiye göre Bukele vergi mükelleflerinin parasıyla kumar oynamaya devam ediyor. El Salvador başkanı Bukele, bu haftanın başlarında 80 BTC daha satın aldığını bildirmişti.

İlgili Haber
Siyah Kuğu Yazarı: "Bitcoin ve Altcoinler Buz Çağına Doğru Gidiyor!"

Dünyanın en büyük kripto parası zirve seviyesinden %72.33 daha düşük bir noktadan işlem görüyor. BTC bu yazının yazıldığı anlarda Coin Market Cap verilerine göre 19.044 dolar seviyesinde bulunuyor.

Mayıs ayında El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bukele’nin kripto para alımlarıyla ilgili artan endişeleri reddetmiş ve bunların ülkenin yıllık bütçesinin yalnızca küçük bir bölümünü temsil ettiğini açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

5 YORUMLAR

guest

5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Ee bu mantığa göre TL daha başarısız. Ne yapalım TL yi de mi tedavülden kaldıralım. Sırf gündem olmak için farkı farklı olanı bir ben götürürüm edasıyla yazılan şeyler.

Anonim

Risk parayı çeker korku ise sabit kalıba mahkum eder..

عملة ورقية

These “analysts and financial crystal ball” just but your money where your mouth is, short crypto and show the statement online before talking.

Anonim

Böyle gereksizleri kaydeye almayın

Daniel Nazare

Böyle diyecek tabi. O Nobel ödülünü verenlerin Bitcoin ile ilgili görüşleri belli.. 😁

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları