AnalizBitcoin

Ünlü Milyarder BTC Başına 250 Bin Dolar Tahmininde Israrcı!

Bitcoin destekçisi olarak tanınan ünlü milyarder Tim Draper, geçen seneki tahminini yineledi.

Uzun süredir yapmış olduğu pozitif yönlü Bitcoin tahminleriyle gündemde yer alan ünlü yatırımcı ve Bitcoin destekçisi Tim Draper, daha önceki tahmininden vazgeçmemiş durumda. Draper, hala Bitcoin’in 250 bin doları göreceği inancını sürdürüyor.

Kısa süre önce verdiği bir röportajda Bitcoin’in özellikle ABD’de ve gelişmekte olan ülkelerde enflasyona karşı bir koruma kalkanı görevi gördüğünden bahseden Draper, BTC’nin aslında güven ve özgürlükle ilgili olduğunu ifade etti.

BTC temelli string etkisinin son dönemlerde Nijerya ve Arjantin’de yoğun olarak hissedildiğini ve bu bölgelerdeki yerel para birimlerinin devamlı devalüasyona uğradığını belirten Draper, Bitcoin’in popülaritesi arttıkça benimsenme oranının da artacağına inanıyor.

Bugüne kadar birçok dev şirkete yaptığı yatırımlarla tanınan ünlü iş adamı, birçok nokta atışı tahminle ve doğru yatırımla mal varlığını büyük oranda büyüttü.

Bu anlamda sözleri belli bir kesim tarafından önemle takip edilen ünlü milyarderin Bitcoin’in dev yükselişi için 2022’nin sonu ile 2023’ün başını işaret ediyor oluşu kayda değer bir tahmin olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan ABD hükumetinin dolar basmaya devam etmesinin Bitcoin’i modern bir enflasyon hedgesi yapmaya devam edeceğini de sözlerine ekleyen Draper, geçtiğimiz sene de aynı BTC tahmini ile gündeme gelmiş, 2023 yılında BTC başına 250 bin dolar görülmezse “çiğ yumurta” yiyeceği yönünde vaatte bulunmuştu.

Bakalım Draper söz konusu tahmininin tutmaması halinde bir süre önce aramızdan ayrılan John McAfee gibi u dönüşü yapacak mı? McAfee, BTC ile ilgili yaptığı rekor tahminlerle gündeme geldiği dönemlerde -BTC’nin 1 milyon dolara ulaşacağını iddia etmişti- öngörülerinin tutmaması halinde cinsel organını yiyeceğini söylemiş ancak bir süre sonra buna inananları aptal olmakla suçlayarak u dönüşü yapmıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu