AltcoinHaberler

Ünlü Milyarder Terra’yı (LUNA) ‘Ponzi’ Olarak Niteledi ve Uyardı!

Ünlü milyarder, çöküş yaşayan Terra'yı (LUNA) Ponzi olarak niteledi ve konuyla ilgili bazı uyarılarda bulundu.

Milyarder Bill Ackman, kısa bir süre önce attığı bir Tweet dizisinde Terra’nın (LUNA) bir piramit şeması olduğunu iddia etti.

“Yüzde 20 Getiri Sadece Yeni Yatırımcıların Piyasaya Girmesiyle Mümkün Olur, Bu da Ponzidir”

Pershing Square Capital Management CEO’su, Terra’nın Anchor platformu tarafından vaat edilen %20’lik getiri oranının yalnızca piyasaya giren yeni alıcı sayısının artması durumunda verilebileceğini savundu:

“Terra’nın algoritması hakkında ilk okuduğumda bu bana bir piramit şemasının kripto para versiyonu gibi gelmişti. Yatırımcılar, değeri yalnızca yeni yatırımcılar tarafından sağlanan bir token tarafından desteklenen bir stablecoin ile %20 getiri alabiliyordu. Bu tür bir iş modelinin herhangi bir temeli yok.”

Ackman’a göre LUNA’nın bu kadar büyüyebilmesinin nedeni 2021 yılında kripto para piyasasında yaşanan heyecan dalgasıydı.

Milyarder isim, Blockchain teknolojisinin gelecek vaat ettiğinin farkında olduğunu fakat Terra gibi Ponzi şemalarının tüm kripto para endüstrisine tehdit oluşturduğunu söyledi.

“Bu Tür Olaylar Denetleyicilerin Kripto Paralar Üzerine Odaklanmasına Neden Olur”

Ackman, bu tür batık projelerin daha katı regülasyonlara zemin hazırlayacağını ve böyle bir durumda kurunun yanında yaşın da yanacağını belirtti.

Milyardere göre kripto endüstrisi, temelinde herhangi bir değer bulunmayan projeleri kendisi ayıklamalı.

Bilindiği üzere LUNA kurucusu Do Kwon, projenin yeniden ayağa kalkması için bir fork başlatma önerisinde bulundu. Bununla birlikte topluluk üyelerinin %90’ı bu öneriye karşı çıktı.

İlgili Haber
Terra'ya UST ve LUNA Soruşturması!

Terra’nın çöküşü ile birlikte kripto para piyasası, denetleyicilerin iyice radarına girdi. Güney Kore’nin iktidar partisinden bir politikacı olan Yun Chang-Hyun, TerraUSD’nin (UST) çöküşü hakkında bir duruşma çağrısında bulunmuştu.

Uzmanlar hala birçok borsada listelenen UST ve LUNA’dan uzak durulması konusunda yatırımcıları uyarıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu