AltcoinHaberlerKripto Para

Terra’ya UST ve LUNA Soruşturması!

Güney Koreli yetkililer LUNA çöküşü ile ilgili soruşturma başlattı.

Geçtiğimiz hafta Terra’nın stablecoini TerraUSD’nin (UST) sabitliğini kaybetmesi ile birlikte yerel kripto para birimi LUNA’da sert bir çöküş yaşanmıştı.

Bu çöküşün ardından tüm kripto para piyasası şok yaşarken yatırımcılar da büyük kayıplar verdi.

Yerel haber kaynağına göre, Terra’daki çöküşün ardından Güney Koreli yetkililer harekete geçti ve ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ve Finansal Denetleme Hizmeti (FSS) olayla ilgili soruşturma başlattı.

UST ve LUNA’nın çöküşünün ardından Günay Koreli yetkililer ileride yaşanabilecek başka çöküşlere karşı kripto para yatırımcıların korunmasını sağlamak için yerli kripto para borsası operatörlerine acil denetimler başlattı.

Bu soruşturma kapsamında FSC ve FSS ülkenin yerel kripto para borsalarından LUNA yatırımcılarının sayısı, ticaret hacimleri, kapanış fiyatları ve UST ve LUNA ile bağlantılı işlemler hakkında bilgi paylaşmalarını istedi.

Yetkililer ayrıca UST ve LUNA’da yaşanan çöküşe neyin sebep olduğuna dair analizler yapmalarını da istedi.
Haberde ülkenin bir kripto para borsası yetkilisinin konu ile ilgili şunları söylediği belirtildi:

“Geçen hafta, finansal yetkililer işlem ve yatırımcıların miktarı hakkında veri istedi ve borsaların konuyla ilgili önlemlerini değerlendirdi.

Yetkililerin bu hamleleri gelecekte yatırımcılara verilen zararı en aza indirecek önlemler almak için yaptıklarını düşünüyorum.”

“Kripto Alanında Düzenlemelere İhtiyaç Var!”

FSS başkanı Jeong Eun-bo katıldığı bir toplantıda kripto para piyasasında son bir haftada yaşanan düşüşün genel kripto piyasasına karşı güveni zedeleyebileceği ve birçok yatırımcıya zarar verebileceği konusundaki endişelerini dile getirdi.

Eun-bo ayrıca kripto para piyasanın etkin bir şekilde düzenleneceği konusunda yabancı yetkililerle işbirliğinin hızlandırılması gerektiğine de dikkat çekti.

Haberde son olarak Güney Kore’deki yaklaşık 200.000 TerraUSD ve LUNA yatırımcısının olduğunun ve bazı yatırımcıların çok büyük meblağlar kaybettiğinin tahmin edildiği belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu