bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerÜnlü Milyarder Uyarıyor: "Enflasyon Karşısında En Çok Zarar Görenler, Bu Kişilerdir"

Ünlü Milyarder Uyarıyor: “Enflasyon Karşısında En Çok Zarar Görenler, Bu Kişilerdir”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Emektar hedge fon yöneticisi ve Amerikalı ünlü yatırımcı Ray Dalio, tüketim mallarındaki fiyatların giderek yükselmesi konusundaki endişelerini dile getirdi.

Yeni verdiği bir röportajda yüksek enflasyon konusundaki düşüncelerini ifade eden Dalio,

Bu konuda çok endişeliyim çünkü üretilmesi gereken ve bütçelenen para ve kredi miktarı büyük bir artış gösterdiği halde yine de harcanmazsa birçok sorunu da beraberinde getirecektir zira piyasaların bu konuda bir hassasiyeti var.

dedi. Dalio’nun bu yorumu, tam da Çalışma Bakanlığı Tüketici Fiyat Endeksi verilerinin kasım ayında %6,8 oranında artarak son 39 yılın en yükseği olduğu bir dönemde geldi.

LinkedIn’den yaptığı bir paylaşımda yüksek enflasyonun özellikle itibari para yatırımcıları için yıkıcı olabileceğini söyleyen ünlü milyarder,

Bazı insanlar zenginleştiğini düşünmekle hata yapar çünkü alım gücünün nasıl erozyona uğradığını görmezler ve yalnızca varlıklarının fiyat olarak yükseldiğine odaklanırlar. Oysa en çok zarar görenler paralarını nakde çevirenlerdir.

yorumunda bulundu. ABD’nin verimlilik seviyelerini yükseltmeden çok fazla para basması konusunda da endişeli olduğunu belirten Dalio, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

… Sadece para ve kredi oluşturarak yaşam standartlarını yükseltemeyeceğinizi unutmamalısınız. Uzun vadede, sahip olduğunuz zenginlik ve satın alma gücü, ne kadar ürettiğinizin bir göstergesi olacaktır. Bunun nedeni gerçek servetin ve mirasların sonsuza dek sürmemesidir. Bu yüzden sürekli üretken olmak çok önemlidir.

Öte yandan ülkelerin finansal bir sorun olduğunda sürekli para basmalarını da eleştiren Dalio, “Kasalar boş, para basıyorlar ve para bastıklarında paranın değerini düşürüyorlar.” diye konuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları