Kripto HaberleriAltcoinÜnlü Sunucu Kripto Paralardaki Pump-Dump Olaylarını SEC'e Şikayet Etti!

Ünlü Sunucu Kripto Paralardaki Pump-Dump Olaylarını SEC’e Şikayet Etti!

Ünlü sunucu SEC'i kripto paralar konusunda harekete geçmeye çağırdı.

Takip et

CNBC’nin “Mad Money” programının sunucusu Jim Cramer, dünkü programında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) seslendi.

Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para birimlerindeki aşırı volatiliteye dikkat çeken ünlü sunucu, SEC’i kripto paralardaki pumplama ve dumplama sorununu çözmeye çağırdı.

Jim Cramer kripto para birimlerinin pumplanmasının şu anda piyasadaki en önemli sorun olduğunu ve SEC’in bu konuyu acilen takip etmesi gerektiğini belirtti.

Yeni geliştirilen kripto para projelerinin çokluğuna dikkat çeken Cramer, bu projelerin çoğunlukla başlarda reklamının iyi yapıldığını, geliştiriciler tarafından desteklendiğini ancak sonunda bir dolandırıcılık olayına döndüğünü söyledi.

“Bu bağlamda SEC’in kripto para birimlerindeki bu değişimleri ve olayları agresif bir şekilde takip etmesinin hayati öneme sahip olduğunu düşünüyorum.”

Jim Cramer, ABD kongresinin kripto para birimlerini denetleme yetkisini SEC’e göre kriptoya daha ılımlı yaklaşımı olan Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) vermesinden korktuğunu da sözlerine ekledi.

Ancak kripto paraların yasadışı eylemlerde kullanılma oranın yüksek olduğunu belirten Cramer, kripto paraları denetleme yetkisini CFTC’ye vermenin hata olacağını vurguladı.

Kripto paralara olan desteğiyle tanınan Jim Cramer, kriptonun yatırımcıların portföylerinin yalnızca küçük bir parçası olması gerektiğine inanıyor. Yaptığı açıklamalarda kişisel olarak kripto paralara %5’ten fazla pay ayrılmasını önermiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları