Kripto HaberleriAnalizÜnlü Teknik Analist John Bollinger: Bitcoin Çok Sıkıştı!

Ünlü Teknik Analist John Bollinger: Bitcoin Çok Sıkıştı!

Kripto para piyasası son günlerde sakin seyrederken ünlü teknik analist John Bollinger, Bitcoin'de bu hafta olası bir fiyat hareketi öngörüyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasası son günlerde sakin seyrederken ünlü teknik analist John Bollinger, Bitcoin’de bu hafta olası bir fiyat hareketi öngörüyor.

Bollinger, ünlü yatırımcı Bob Lukas’ın Bitcoin hakkında yaptığı “Bitcoin’de büyük sıkışma var, bu hafta patlayacak” yorumuna onaylayıcı bir yanıt verdi.

“Neredeyse büyük bir sıkışmanın içindeyiz.”

Teknik analistlerin sıkça kullandığı “Bollinger Bantları” indikatörünün mucidi John Bollinger, yatırım araçlarının tamamını kendi modeli üzerinden yorumluyor.

Bollinger Bantları indikatörü, herhangi bir ürünün fiyatında gelişen ani değişimleri ölçen bir volatilite aracıdır. İncelenen finansal varlıkta büyük hareketler gerçekleştiğinde bant genişler, fiyatlar olduğu yerde saymaya başladığında ise bant daralır. John Bollinger’ın tezine göre bantlar daraldıktan sonra yönü belli olmaksızın ani bir fiyat hareketi gerçekleşir.

Bitcoin’de Son Durum

ABD’de meydana gelen bankacılık krizinde 20 bin doların altına gerileyen Bitcoin, hükümetin bütün mevduatları garanti etmesinin ardından 28.000$ seviyesine yükseldi.

Piyasalar, mevduat garantisini “parasal genişleme” olarak algıladığı için BTC kısa sürede güzel bir ivmelenme yaşadı.

Bollinger Bantları indikatörünü incelediğimizde kriz esnasında büyük bir genişleme görüyoruz. Ancak Bitcoin’in yaklaşık 20 gündür yerinde sayması nedeniyle bant oldukça daraldı. Bunun sonucunda yukarı veya aşağı yönlü sert bir kırılım olması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları