AnalizBitcoin

Ünlü Türk Analistten Bitcoin ve Piyasa Değerlendirmesi

Ünlü Türk analist Selcoin, 2020 senesi ile ilgili altın gümüş ve kripto para öngörüsünü paylaştı.

Twitter’da on binlerce takipçisi bulunan ve isabetli tahminleri ile adından söz ettiren Selcoin, 2020 yılı ile ilgili bazı tahmin ve öngörülerde bulundu. Öngörülerini paylaştığı videodan satır başlıkları şu şekilde:

Son zamanlarda ticaret savaşlarının başlaması ile Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülke artık kendisine yaptırım uygulayan ülkenin parasını yani ABD dolarını kullanmak istemiyor ve bunun yerine altın ve gümüş gibi madenleri stokluyor.

Tam da bu noktaya parmak basan Selcoin, ilerleyen dönemde ABD doları kullanımının ve dünyada yenilenebilir enerji kullanımının artmasıyla beraber petrol fiyatının azalacağını ve buna bağlı olarak altın, gümüş ve Bitcoin’in değer kazanacağını ifade etti.

Özellikle ABD tarafından ambargo uygulanan veya kendi hükumetleri tarafından kısıtlama uygulanan ülke vatandaşları son zamanda e-ticaret sitelerinden yaptığı alışverişleri kripto paralar ile yapmayı tercih ediyor. Bu sebeple ilerleyen dönemde kripto para kullanımının artacağına dikkat çeken ünlü analist, piyasanın tek gerçek “patronunun” Bitcoin olduğunu da bir kez daha vurguladı.

Hiçbir Yatırım Garanti Değildir

Binance Coin (BNB) gibi altcoinler hakkında da konuşan Selcoin, bir çok kişinin “Binance çok büyük bir borsa ve asla batmaz bu sebeple BNB’nin değeri artacak” şeklinde ifadelere yanıt olarak Mt. Gox borsasını örnek gösterdi. Zira Mt. Gox borsası döneminin en büyük borsası olarak tüm piyasanın yüzde 80’ini elinde tutuyordu ve bu dönemde 2 senede Bitcoin 5 dolardan 1000 dolara kadar yükseliş gösterdi. Ancak daha sonra borsa hacklendi ve şirket iflas bayrağını çekmiş oldu.

Bu örnekten hareketle hiçbir firmanın batmasına imkansız gözüyle bakılmaması gerektiğini ifade eden Selcoin, kripto paraların güvenliği için ise donanım cüzdanları ya da toplam varlığı birkaç borsaya bölerek bu şekilde saklanmasının daha güvenli olacağını ifade etti.

Videonun tamamını buradan izleyebilirsiniz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu