Bitcoin

Ünlü Yatırım Yöneticisi, Bitcoin ETF’nin Ne Zaman Onaylayabileceğini Açıkladı

Catherine Wood'a göre Bitcoin ETF'inin onaylanması için ne gerekiyor?

2019 yılında oldukça popüler olan Bitcoin ETF’i konusunda hala bir gelişme yok. ETF, Bitcoin’in (BTC) kurumsal yatırımcılar tarafından rahatlıkla alınıp satılabilmesini sağlayabilecek bir ürün. Bunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanması kesinlikle birçok şeyi değiştirebilir. Kısa süre önce yeni bir Bitcoin ETF başvurusunun yapılması ise bu sebeple oldukça önemli.

Bitcoin ETF Onayı İçin Ne Lazım?

Ark Investment CEO’su Catherine Wood ise bu konuda önemli bir açıklama yaptı. Wood, yaptığı açıklamada ABD’li regülatörlerin bunu nasıl ve ne zaman onaylayabileceğine dair tahminini paylaştı. Wood’a göre lider kripto para birimi Bitcoin’in toplam piyasa değerinin 1 trilyon dolar olması bile yeterli değil. Ünlü yönetici BTC’nin tek başına 2 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşması gerektiğini belirtti. Ark Investment yöneticisine göre ancak böyle onay gelebilir.

Wood’a göre bunun temel sebebi ise “talep akışının karşılanacağından” emin olunmak istenmesi. Bitcoin ETF’nin ABD’de onaylanması bunun bütün Wall Street tarafından alınıp satılabilmesi anlamına geliyor. Bu da tahmin edilebileceği gibi toplam piyasa değeri düşük varlıklar için inanılmaz bir volatilite artışı getirebilir. Bunun yanı sıra likidite sıkıntısı da fiyat için sorun oluşturuyor.

Lider kripto para biriminin toplam piyasa değeri ise basın saati itibarıyla 500 milyar dolar ile 600 milyar dolar arasında değişmekte. Bu da en az 4 kat daha yükseliş ve BTC fiyatının 100.000 dolar üstüne çıkması gerektiği anlamına gelmekte. SEC yönetiminin değişmesi ve Biden’ın gelmesi ile ise buna olumlu bakan isimlerin sayısı artıyor.

İlgili Haber
Yeni SEC Başkanı Gary Gensler'dan Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Konusunda Açıklama!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu