binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinÜst Düzey FED Yetkilisinden Önemli Açıklama: Kaç Faiz Artışı Daha Olacağını Açıkladı!

Üst Düzey FED Yetkilisinden Önemli Açıklama: Kaç Faiz Artışı Daha Olacağını Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Boston FED Başkanı ve ABD’nin para politikasını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) üyesi Susan M. Collins Çarşamba günü yaptığı açıklamada, çok yüksek seyreden enflasyonun düşürülmesine yardımcı olmak amacıyla bu yıl çeyrek puanlık bir faiz artışı daha beklediğini söyledi.

Ayrıca FED’in finansal piyasalardaki strese karşı koymak için gerekli tüm araçları kullanacağını ve bunun da politikayı daha da sıkılaştırması için üzerindeki baskıyı bir miktar azalttığını söyledi.

Fed’in bu ayki tahminlerini desteklediğini ve çoğu yetkilinin federal fon oranının bu yıl %5 ila %5.25’e (25 baz puan) yükselmesini desteklediğini belirten Bakan, “Şu anda mütevazı bir ek politika sıkılaştırması ve ardından bu yılın sonuna kadar beklemeyi öngörüyorum” dedi.

FED’in gösterge faiz oranı şu anda yüzde 4,75 ila yüzde 5 arasında seyrediyor.
Bununla birlikte Collins, ekonominin özellikle banka iflasları ve kredi sıkışıklığı dalgasından etkilenen finans sektöründen kaynaklanan bazı zorluklarla karşı karşıya olduğunu da kabul etti.

Collins, bankaların kredi standartlarını sıkılaştırması ve kredi kullanılabilirliğini azaltmasının muhtemel olduğunu, böylece ekonominin yavaşlamasına ve enflasyonist baskıların azalmasına katkıda bulunacağını söyledi. Bu gelişmelerin ilave faiz artışları ihtiyacını kısmen dengeleyebileceğini söyledi.

Collins yaptığı açıklamada, FED’in “yumuşak iniş” olarak adlandırılan durumu gerçekleştirebileceğine ve daha yüksek borçlanma maliyetleri yoluyla talebi azaltarak resesyondan kaçınabileceğine olan inancını vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail