blank
Bitcoin

Ütopik Tahmin Mevsimi Başladı: Bitcoin Fiyatında 100.000 Dolar VS 200.000 Dolar Tartışması!

Bazı kripto para analistleri hep iddialarla gündemdeler...

Geçtiğimiz senelerde Bitcoin için “2020 yılında 500 bin dolar olacak hatta 1 milyon dolar olacak” gibi çok fazla ütopik tahminde bulunuldu. Çok fazla ünlü analist konuştu, sonuç olarak ne oldu? Bitcoin bugün 20.000 dolar rekoruna yakın seviyelerde ve henüz 20.000 dolar rekorunu bile kırmış değil. Bitcoin, toz pembe gözlüklerle bakılacak bir konu değil, yatırımlar, servetler ve emekler söz konusu. Uzun yıllar çalışan insanların, çabalayan insanların parası söz konusu.

Analistler her gün yeni iddialar ile gündeme geliyor olmalarına rağmen iddialar zaman zaman üzücü sonuçlara neden olabiliyor.

2020 yılının sonuna geldiğimiz Aralık ayında Willy Woo isimli kripto para birimi analisti bugün Bitcoin için 1 yıl sonrasının tahminini açıkladı. Tahmin edin sizce ne kadar dedi? 50 bin dolar mı, 80 bin dolar mı, yoksa 150 bin dolar mı? Hiçbiri! Willy Woo’nun modellemelerine göre Bitcoin fiyatı gelecek Aralık 2021’de tam ‘200.000 dolar olacak!’.

PlanB isimli kripto para analisti ise 2021 yılında 200.000 doları yüksek gördüğünü ve Bitcoin fiyatının 2021 Aralık ayında 100.000 doları göreceğini iddia etti. Belki doğru olabilir ancak yatırımcıların analistlerin ‘çarpışmalarına’ ve fiyat tahminlerine göre değil kendi belirledikleri hedefler dahilinde ilerlemeleri öneriliyor. Aksi durumda 2021 değil, 2030 yılında bile yatırımcılar için sonuçların üzücü olabileceği belirtiliyor.

Genel Uyarılar

Bir ürünü almış, yatırımını yapıyor ve onu duygusal olarak seviyor olabilirsiniz. Sırf bu yüzden yükselmesini istiyor ve yapılan “500.000 bin dolar olacak” gibi tahminlere inanmak istiyor olabilirsiniz. Ancak sadece BTC değil hangi yatırımı yapıyor olursanız olun, duygularınıza göre değil, teknik ve temel konuları harmanlayarak kendi stratejiniz doğrultusunda yatırım yapmalısınız.

Sadece “Bitcoin şu kadar olacak” şeklinde tahmin yapan analistlere değil, size faydalı bilgiler katacak ve öğretici olacak analistlere kulak asmalısınız. Diğer her piyasadan daha zor olan kripto para piyasasında her an tecrübe kazanmak ve kendinizi geliştirmek için birçok aksiyon almalı ve her hatanızdan ders çıkarmalısınız. Rüzgar nereye eserse o tarafa doğru konuşan analistler genellikle yatırımcıların dönülmesi zor zararlar etmesine sebep olmaktadır.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu