Kripto HaberleriAltcoinUyuyan Dev Altcoin Yükseliş ile Uyandı: Santiment Nedenini Açıkladı!

Uyuyan Dev Altcoin Yükseliş ile Uyandı: Santiment Nedenini Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

En eski altcoinlerden biri olan Litecoin (LTC), kripto para piyasasında FTX kaynaklı kaos ortamında ışıl ışıl parlıyor.

Veri sağlayıcısı Santiment, son 24 saat içinde Litecoin’de yaşanan artışın muhtemel nedeninin ne olduğunu açıkladı.

“Balina Cüzdanlar Son Zamanlarda Yüklü LTC Altcoini Biriktirdi”

Şirketin analitik ekibine göre, son 14 gün içinde büyük cüzdanlar 42.4 milyon LTC değerinde büyük miktarda Litecoin’i topladı. Biriktiren cüzdanlar 1.000 ila 100.000 arasında LTC içeriyor.

Bu durum, LTC’nin fiyatının Mayıs ayından bu yana ilk kez coin başına 83 dolar seviyesinin üzerine çıkmasını sağladı. Bununla birlikte fiyat biraz düşerek 78.77 dolar seviyesine indi.

LTC fiyatının son haftadaki yükselişini gösteren grafik.

Kripto para topluluğunda Bitcoin’in “dijital altın” lakabıyla bağlantılı olarak “dijital gümüş” olarak tanılan BTC, bu yılın başlarında 150 dolar seviyelerindeyken büyük bir kayıp yaşamıştı.

Santiment, LTC fiyatının artışıyla ilgili şunları söyledi:

“Litecoin’in fiyat artışı bazılarınızı şok etmiş olabilir, ancak büyük adres birikimi hep izlenmesi gereken bir anahtar olmuştur. Geçtiğimiz 2 hafta içinde, 1 bin ila 100 bin $LTC tutan adresler, Mayıs ayından bu yana 80 $’ın üzerindeki ilk fiyat artışına giden yolda 43.4 milyon dolarlık coin biriktirdi.”

LTC’nin yükselişe geçmesi, Litecoin’in blok zincirindeki işlemleri kaydetmek için madencilere ödenen ödülleri yani LTC ödüllerini blok başına 12.5 LTC’den blok başına 6.25 LTC’ye düşürecek programlanmış bir olay olan Litecoin’in üçüncü halving etkinliğinin sekiz ay önce gerçekleşti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay