HaberlerKripto Para

Uzaydan Geldiği Düşünülen Elmas 4,5 Milyon Dolara Kripto Para Olarak Satıldı!

Ünlü müzayede evi gizemli siyah elmasın satışını gerçekleştirdi.

Kripto para ödemeleri kabul etmesiyle ismini duyurmuş dünyaca ünlü müzayede evi Sotheby’s, bu güne kadar ki en büyük ve değerli elmas olma özelliklerine sahip olan “Enigma” isimli elmasın satıldığını açıkladı.

Milyar yaşında olduğu tahmin edilen ve gizemli tarihi ile dikkat çeken 555 karatlık elmas, Sotheby’s müzayedesinde kripto para birimi cinsinden 4,5 milyon dolara satıldı.

Gizemli Elmasın Uzaydan Geldiği Düşünülüyor!

Dünyaya ait olmadığı düşünülen gizemli elmasın uzaydan geldiğine inanılıyor.

Araştırmacılar, 555.55 karatlık ve 55 kenarı bulunan siyah elmasın ya bir meteorik çarpmadan ya da dünya ile çarpışan “elmas taşıyan” bir asteroitten geldiğini düşünüyor.

Araştırmacılar ayrıca bu türdeki simsiyah elmasların 3,8 ila 2,6 milyar yıl önce bilinmeyen bir olayda oluştuğuna inandıklarını söylüyor.

Enigma elması sadece Brezilya ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde bulunuyor.

Sotheby’s, nadide elmasın 4.5 milyon dolara satın alındığını söylerken ve alıcının adını ve hangi kripto para biriminin kullanıldığını açıklamadı.

Ünlü müzayede evi yaptığı açıklamada alıcının “satın alma için kripto para birimini kullanmayı tercih ettiğini” söylemekle yetindi.

Sotheby’s, gizemli elmasın satışı ile ilgili Ocak ayında yaptığı açıklamada satış fiyatının 4.1 milyon ile 6.8 milyon dolar arasında değerlendirildiğini ve müşterilerin bu elması satın almak için kripto para ile ödeme yapabileceğini belirtmişti.

İlgili Haber
Bu Açık Artırmada Kripto Para İle Ödeme Yapılacak!

Sotheby’s Ekim 2021’den bu yana kripto para birimleri ile ödeme kabul eden ilk müzayede evlerinden biri olma özelliğine de sahip bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu