Kripto Para

Uzmanlara Göre Boşanan Çiftler Mal Varlıklarını Birbirlerinden Saklamak İçin Kripto Paraları Kullanıyor!

Paul Sibenik, ABD'de boşanan çiftlerin mal varlıklarını kripto paraları kullanarak saklama suçlarında artış olduğunu söyledi.

Uzmanlara göre boşanma davaları sırasında eşlerin mal varlıklarını kripto paralar ile saklama suçlarında artış yaşanıyor.

Kripto para araştırmacısı Paul Sibenik, yaptığı açıklamasında “Blockchain teknolojisine bağlı olan dijital varlıkların mal varlığı saklama suçlarında kullanıldığını” söyledi. Sibenik’e göre boşanma aşamasında olan kurnaz eşler kripto varlıkları bu amaç için kötüye kullanıyor.

“Bazı Davalarda 10 Milyon Doların Üstünde Kripto Paranın Saklandığı Ortaya Çıkıyor”

Blockchain araştırma şirketi CipherBlade’in baş vaka yöneticisi olan Sibenik, şirketin üzerinde çalıştığı kripto davaları içerisinde boşanma davalarının önemli ölçüde arttığını söyledi.

Sbenik, şirketin 2019 yılında kurulduğunda boşanma davalarındaki gizli kripto para hesaplarını araştırmaya odaklanmadığını ancak mevcut durumda CipherBlade’in yönettiği davaların %15’ini bu tür olayların oluşturduğunu ifade etti.

Sbenik, konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“Kripto varlıkların bu tür bir amaç için kötüye kullanılabileceğini fark eden belki de ilk insanlardan biriydim. Şimdiki durumda, elimizde bulunan bu tür dava örneklerini incelediğimizde haklı olduğumu düşünüyorum. Bu tür olaylar giderek yaygınlaşıyor.”

Sbenik, üzerine çalıştığı bazı davalarda, eşlerin birbirinden sakladığı kripto paraların değerinin 10 milyon doları aştığını belirtti.

Kripto varlıklar, kara para aklama ve diğer mali suçlar nedeniyle birçok ülkede düzenlemeye ihtiyaç duyuyor.

Bununla birlikte Bitcoin gibi kripto varlıkların değeri kolaylıkla belirlenebilse de NFT’ler gibi diğer Blockchain teknolojisini kullanan varlıkların gerçek değerini belirlemek çok kolay olmuyor.

Sbenik, boşanan eşlerin birbirlerinden gizledikleri NFT’lerinin bulunduğu vakaların da artışa geçtiğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu