AnalizBitcoinHaberler

Valkyrie Analisti Bitcoin (BTC) Fiyatını Değerlendirdi ve Önündeki Bu İki Seviyeye Dikkat Çekti!

Valkyrie'nin araştırma müdürü Josh Olszewicz, yaptığı açıklamasında Bitcoin'den bahsetti ve iki seviye verdi.

Bitcoin (BTC) bu yıl %37’den fazla değer kaybederek yeniden 30.000 doların altına düştü. Ancak bir araştırmacı BTC için daha da fazla düşüş potansiyeli gördüğünü açıkladı.

“Bitcoin İçin Bu İki Seviyeye Dikkat”

Yatırım yöneticisi Valkyrie’nin araştırma müdürü Josh Olszewicz, Bitcoin fiyatının kısa vadede dipte bir dayanak noktası oluşturması için volatilitenin yatışması gerektiğini söyledi:

“Şu anda 22.000 dolar civarında olan 200 haftalık hareket ortalaması gibi şeylere bakabiliriz. Ya da zincir üzerinde hareket eden coinlerin ortalama fiyatı olan realize edilmiş fiyata da bakabiliriz. (Bu şu sıralar 23.800 dolar seviyesinde seyrediyor).

Bu dip yapma hareketi muhtemelen en azından 3. çeyreğin tamamını, belki de bu yıl gerçekleşecek olursa 4. çeyreği de kapsayacaktır.”

Olszewicz, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını yükseltmesi gibi diğer faktörlerin de BTC’nin piyasa performansında rol oynadığını söyledi.

Düşüşe Kurumsal Yatırımcılar Öncülük Edebilir

Olszewicz, kurumsal yatırımcıların düşüşe öncülük edebileceğini öne sürdü. Olszewicz, on-chain hareketlerin ortalama değerinin on binlerce BTC’ye ulaştığını belirtti:

“Hacmin büyük bir kısmı kesinlikle kurumsal büyüklükteki fon akışları tarafından yönetiliyor.”

Bununla birlikte Olszewicz, piyasa hareketinin kurumsal yatırımcılardan çok bireysel yatırımcılara bağımlı olmaya devam ettiğini söyledi. Olszewicz, kripto paralar hakkında öğrenme aşamasında bulunanların bu ayı piyasası sırasında kendilerini test etmek ve “hayatta kalıp kalamayacaklarını görmek” için piyasaya girdiklerini düşünüyor:

“Bu yükseliş ve şişmeyi daha önce de gördük ve yatırımcılar BTC’ye ilk kez giriş yaptıkça bu döngü tekrarlanabilir. 2018 yılında, bünyelerinde BTC tutan ortalama cüzdan sayısı 27 milyondan fazla iken bugün 41 milyonun üzerine çıktı.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu