blank
Borsa

VeBitcoin Olaylarında Nitelikli Dolandırıcılık: CEO ve 3 Kişi Tutuklandı

VeBitcoin CEO'su ve 3 kişi tutuklandı!

Türkiye’nin gündemine oturan kripto para borsalarından birisi de VeBitcoin oldu. VeBitcoin kripto para borsasının para çekme işlemlerini durdurması sonrasında Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından hesaplara el koyulmuş ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından da soruşturma başlatılmıştı.

VeBitcoin Yönetimi Tutuklandı

Emniyet tarafından başlatılan operasyon ve soruşturmada ise VeBitcoin CEO‘su, eşi ve iki kişi tutuklandı. Nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlatıldı ve yapılan incelemelerde bunun gerçekleştiği ortaya çıktı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmanın devamında VeBitcoin CEO’su İlker Baş, eşi Güliz Bai, şirketin çalışanlarından Berkay B ve Aykut E. tutuklandı.

Savcılık sorgusunun ardından direkt olarak nöbetçi sulh ve ceza hakimliğince tutuklanan CEO, eşi ve çalışanların cezaları ise henüz belli olmadı. Hesapların hala blokeli olduğu biliniyor olsada kullanıcıların fonlarını nasıl veya ne zaman alacağı ise bilinmiyor. VeBitcoin kullanıcılarının bu durumu nasıl atlatacağı konusu büyük bir mağduriyet yaratabilir. Buna rağmen VeBitcoin CEO’sunun kısa sürede tutuklanması sektöre yönelik güveni tazeleyebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu