Haberler

Venezuela kripto paralar ile kurtulacağını düşünüyor

Venezuela yönetimi, kripto paralar ile ülkenin geleceğinin kurtulacak olduğu düşüncesinden vazgeçmiyor. Petro isimli kendisine ait kripto para birimini yakın zamanda çıkaran ülkenin şimdi ise kripto paralar ile ilgili merkez bankası kurmak istediği ve bu bankanın adının Petro Merkez Bankası olabilecek olduğu iddia edildi.

Washington D.C yönetimince dünyanın en ağır ekonomik yaptırımlarına maruz kalan Venezuela, petrol ve kendi ürünlerini hiçbir dış ülkeye satamazken, bunun sonucunda ülke çarenin kripto paralar ile yaptırımları delmek ve dış ülkelere ihracat yapabilmekte olduğunu iddia etmeye başlamıştı. Bugün gelinen noktada ise kripto paralar ile ticareti arttırmak ve dolar kullanımını daha aza indirmek için adım atacak olduğunu belirten ülke yönetimi son kararını verdi.

Merkez Bankası kurmaya karar verdi

Anonim bir merkez bankası kurulması için Anayasa değişimi yapmaya hazırlanan ve tek bir imza ile yapılacak olan değişimin kısa bir süre içerisinde uygulanması ve yeni Anayasa’nın devreye girmesi bekleniyor. Ülkede kripto paralar ile ilgili olarak diğer bankaların ise zaten batış sürecinde oldukları için Maduro yönetimini önemsemediklerini sadece kararları kısmi olarak uygulamak zorunda kaldıkları ifade ediliyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu