Haberler

Venezuela’da Bitcoin Rekoru Kırıldı!

Venezuela'da mevcut hükümetin gitmesini isteyen ABD'nin açıklamaları sonrası Venezuelalılar kripto para Bitcoin'e ilgi göstermeye başladılar.

LocalBitcons isimli Bitcoin alım ve satım platformu geçtiğimiz hafta Venezuela’da rekor kırıldığını açıkladı. Venezuela’da yaşanan ekonomik kriz ve hükümet krizi sebebiyle bir süredir Bitcoin alımlarında artış var ve ülkede kripto para sahibi olan vatandaş sayısında sürekli olarak artış yaşanmakta. Venezuelalılar, kripto paraların geleceğinden umutlu olsun veya olmasın anlık olarak paralarının değer kaybetmesindense kripto paraların satın alınmasının çok daha az değer kaybı yaşatabilecek olduğunun farkındalar. Ülkede Petro kullanımı düşük, Bitcoin kullanımının yüksek olmasının sebebi ise ülkeye ait para birimlerine ve Nicolas Maduro’nun Petro kararına güvenmemeleri.

Bitcoin kullanımı rekor kırdı

LocalBitcoins, Venezuela’da geçtiğimiz hafta 7 milyon dolara yakın Bitcoin satın alındığı ve ülkede kripto paralara rekor ilgi gösterildiğini açıkladı. Bitcoin alan kişilerin tamamının gelir durumu düşük olan kişiler olmadığı, ülkenin varlıklı zenginlerinin de kripto paralara olan ilgisinin artış eğilimi gösterdiği belirtildi. Venezuela, ABD’nin uyarıları ve AB’nin uyarılarından sonra seçim düzenlemeyecek olduğunu açıklayan Nicolas Maduro’dan doğan bir takım sorunlar ile karşı karşıya ve bu sorunları henüz çözebilmiş değil.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı