Haberler

Venezuela’da Olaylar Bitmiyor, Petro Kullanımında Düşüş Yaşanabilir

Venezuela'da yaşanan olaylarda sabır tükeniyor.

Venezuela’da yaşanan olaylar durmak bilmiyor, duracağa da benzemiyor. Ülke yönetimi bir süredir yaşanan ekonomik krizde çıkardığı kripto para birimi Petro’nun geleceğinin iyi olacağını iddia ederek vatandaşlarının Petro almasını isterken, aynı zamanda kripto para birimi Petro’nun değerini belirli zaman aralıkları ile arttırıyor. Nicolas Maduro istediği zaman Petro üzerinde karar verebiliyor ve verdiği bu karar sonrasında ülkede kripto para birimlerine yönelik olarak Petro’nun kullanılması dışında farklı kripto para biriminin asla kullanılmaması isteniyor. Bitcoin yerine farklı kripto para birimlerini öneren yönetim, Petro ile ülkede devlet dairelerinde ödeme yapılmasını da zorunlu kılıyor.

Venezuela’da yaşanan olaylar sırasında Petro düşüş yaşayabilir

Nicolas Maduro’nun görevini terk etmesi durumunda Petro’nun değerinin bitirilebileceği ve vatandaşların Petro alımlarını durdurup yerine Bitcoin alabilecekleri iddia ediliyor. Bazı vatandaşlar artık ülkede Petro ve kripto para kullanmaya gerek kalmayacak, yeni bir yönetimin gelmeye hazır olduğunu belirtirken, henüz ülkede Petro’nun değeri 36000 Yeni Bolivar değerinde tutuluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu