Kripto HaberleriHaberlerVenezuela’nın Petro İle Endeksli Ulusal Para Birimi Çıkıyor

Venezuela’nın Petro İle Endeksli Ulusal Para Birimi Çıkıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Venezuela bilindiği gibi ekonomik krizlerle başa çıkmaya çalışan bir ülke. Yaptığı yerli kripto para projesi Petro ile, bu krizden kurtulmaya çalışan Venezuela Hükümeti, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye dahi Petro çağrısında bulunmuştu.

Ülkenin itibari para birimi olan bolivar, petro tokenine endeskli olacağı söylenen bir para birimi çıkartılıyor.

bolívar soberano isimli yeni para birimi, ülke başkanı Nicolas Maduro‘nun yaptığı açıklamaya göre önüzmüzdeki ay faaliyete geçecek ve piyasaya çıkacak.

Ayrıca Maduro, bu yeni çıkacak itibari paranın, petrol ile desteklenen Petro tokeni ile endeskli olacağının açıklamasını yaptı. Para politikalarında bir diğer hamle olan bolivar’dan 3 sıfır atma girişimi ise 5 sıfır atma olarak değiştirildi. Uzmanlara göre bu hamleler Venezuela’da %1.000.000’lere ulaşan enflasyonu düşürmek için yapılıyor.

Maduro bu hamdeleden sonra ülkedeki finansal durumun kökten değişeceğine inandığını söyledi. Venezuela’nın ekonomik hedeflerine ulaşması gerektiğini ve buna yakın zamanda ulaşacaklarını kaydetti.

Ülkede bir çok kişi Petro’ya muhalif olsa da, Başkan Maduro bu tokeni çok fazla benimsedi ve ekonomideki çıkar yolu bu olarak görüyor. Ülkemizde’de Petro alınması için çağrıda bulunan Maduro, geçtiğimiz günlerde ülkesinde bir çok iş adamına Petro alması ve Petro madenciliği talimat vermişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları