Haberler

Virgil Griffith: Ben Suçsuzum, Kuzey Kore’ye Bilgi Satmadım

Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith, ABD tarafından ağır bir cezaya çarptırıldı.

Kefalet sonucunda dava sonucuna kadar bir süre serbest bırakılan ancak her an tutuklanması mümkün olan Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith, bugün Coindesk haber kaynağına konuştu. Kendisinin bir süre önce Kuzey Kore’de kripto para birimleri ve Blockchain konulu konferansa katıldığını, ancak bu konferans sırasında Kuzey Kore’ye herhangi bir bilgi satmadığını veya herhangi bir önemli bilgi vermediğini açıkladı. Konferansa ABD’nin uyarısına ve yaptırım yasaklarına rağmen neden katıldığı sorusuna yanıt vermeyen geliştirici, kendisinin suçsuz olduğunu iddia etmeye devam etti.

ABD yönetimi, kısa süre önce Kuzey Kore yönetimine yönelik yaptırımlar uygulamaya başladı. Bu yaptırımlar sonucu özellikle de Kuzey Kore’ye herhangi bir konuda yardım eden ülke veya kişi/şirket/oluşum/yönetimlerin ABD’nin ‘azap verici’ yaptırımlarıyla yüz yüze kalacağını açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu