Haberler

Virgil Griffith: Ben Suçsuzum, Kuzey Kore’ye Bilgi Satmadım

Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith, ABD tarafından ağır bir cezaya çarptırıldı.

Kefalet sonucunda dava sonucuna kadar bir süre serbest bırakılan ancak her an tutuklanması mümkün olan Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith, bugün Coindesk haber kaynağına konuştu. Kendisinin bir süre önce Kuzey Kore’de kripto para birimleri ve Blockchain konulu konferansa katıldığını, ancak bu konferans sırasında Kuzey Kore’ye herhangi bir bilgi satmadığını veya herhangi bir önemli bilgi vermediğini açıkladı. Konferansa ABD’nin uyarısına ve yaptırım yasaklarına rağmen neden katıldığı sorusuna yanıt vermeyen geliştirici, kendisinin suçsuz olduğunu iddia etmeye devam etti.

ABD yönetimi, kısa süre önce Kuzey Kore yönetimine yönelik yaptırımlar uygulamaya başladı. Bu yaptırımlar sonucu özellikle de Kuzey Kore’ye herhangi bir konuda yardım eden ülke veya kişi/şirket/oluşum/yönetimlerin ABD’nin ‘azap verici’ yaptırımlarıyla yüz yüze kalacağını açıklamıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu