binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinVisa ve Mastercard'tan Yeni Kripto Para Kararı!

Visa ve Mastercard’tan Yeni Kripto Para Kararı!

Visa ve Mastercard yeni kripto para ortaklığı yapmayacaklarını açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektörüne dair attığı önemli adımlarla bilinen ABD’li ödeme devleri Visa ve Mastercard, mevcut piyasa koşullarını gerekçe göstererek yeni kripto ortaklık kararlarında frene bastı.

Reuters‘in haberine göre, ödeme devleri Visa ve Matercard, kripto piyasasında yaşanan iflaslardan dolayı sektöre olan güvenin sarsmasını nedeniyle kripto şirketleriyle yeni ortaklıklar kurma planlarını duraklattı.

Reuters’e konuşan konuyla ilgili bilgi sahibi olan kişiler 2022 yılında yaşanan FTX ve BlockFi gibi büyük platformların çöküşüyle işlerin tersine döndüğünü, bu yüzden de hem Visa hem de Mastercard’ın kripto ortaklıklarını piyasa koşulları ve düzenleyici ortam iyileşene kadar ertelemeye karar verdilerini söyledi.

Reuters’e konuşan kişiler isimlerinin açıklanmamasını istedi.

Ödeme devi Visa‘nın bir sözcüsü Reuters’e şunları söyledi:

“Kripto para sektöründeki son zamanlardaki yüksek profilli başarısızlıklar, kripto paranın ana akım ödemelerin ve finansal hizmetlerin bir parçası haline gelmesinden önce kat etmemiz gereken uzun bir yolumuz olduğunu önemli bir şekilde hatırlatıyor.

Ancak yeni ortaklıkları askıya alma kararımız, Visa’nın kripto para stratejisini ve odağını değiştirmedi.”

Mastercard‘ın bir sözcüsü ise şu açıklamayı yaptı:

“Mastercard olarak yeni kripto para ortaklıklarını askıya almış olabiliriz.

Ancak çabalarımız, temeldeki blockchain teknolojisine ve bunun mevcut sorunlu noktaları ele almaya ve daha verimli sistemler oluşturmaya yardımcı olmak için nasıl uygulanabileceğine odaklanmaya devam ediyor.”

Hatırlanacağı üzere Mastercard, geçtiğimiz Nisan ayında dünyanın ilk kripto para destekli ödeme kartını piyasaya sürmek için kripto kredi kuruluşu Nexo ile işbirliği yapmıştı.

Mastercard gibi Visa’nın da kripto para odaklı pek çok ortaklığı bulunuyordu. Bunlardan birini de geçtiğimiz Kasım ayında iflas eden FTX ile Ekim ayında yapmıştı. Ancak iflastan sonra Visa, FTX ile olan küresel kredi kartı anlaşmalarını, ortaklıklarından sadece bir ay sonra feshetmişti.

İlgili Haber  Visa'dan İflas Eden Bitcoin Borsası FTX Açıklaması!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail