HaberlerKripto Para

Visa’dan Kripto Paralara Tam Destek!

Visa 2021'in ilk yarısındaki kripto para kullanım oranlarını açıkladı.

Her gün yeni bir platformda karşımıza çıkmasına alıştığımız kripto paralar günbegün daha fazla insan tarafından kullanılır hale geldi. Durum böyle olunca da ödeme şirketleri kripto paralara olan yatırımlarını ciddi oranda artırma yollarını arıyorlar.

Dünyaca ünlü ödeme devi Visa, bugün paylaştığı bir tweetle müşterilerine sunduğu kart hizmetiyle toplamda 1 milyar kripto para işlemi gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu oran 2021 yılının sadece ilk 6 ayını kapsaması bakımından takdire şayan bir rakam olarak karşımıza çıkıyor.

Bu rekor sayıyı daha da artırmak ve kripto para birimlerinin en az itibari para birimleri kadar kullanılmasını sağlamak adına çalışmalara devam ettiklerini belirten Visa, bu amaçla “FTX kripto para platformu”nun Fintech Fast Track Programına dahil edileceğini de duyurdu. Söz konusu program müşterilerin yaptıkları harcamaları daha pratik hale getirmelerine imkan sunmasıyla öne çıkıyor.

Şirket dünyanın önde gelen kripto platformlarından Coinbase, BlockFi ve Crypto.com da dahil olmak üzere 50’den fazla şirketle çalıştıklarını vurguladı. Söz konusu şirketler, dünya çapında 70 milyon kripto kullanıcısına hizmet veriyor.

Visa kartları müşterilerine Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere çok çeşitli kripto para birimleriyle ve fiat destekli veya dolar bazlı stablecoinlerle de hizmet imkanı sunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu