Shiba Inu

Vitalik Buterin Geçen Sene Bağışladığı Shiba Inu (SHIB) Tokenlerini Geri Alıyor! Peki Bunlarla Ne Yapacak?

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, geçtiğimiz yıl bağışladığı Shiba Inu (SHIB) tokenlerinin bir kısmını geri alacağını duyurdu.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, geçtiğimiz yıl Hindistan’ın COVID-19 ile mücadelesi için bağışladığı 1 milyar dolarlık Shiba Inu (SHIB) tokeninin 100 milyon dolarlık kısmını geri almaya hazırlanıyor. Buterin, SHIB tokenlerini Hindistan merkezli bir yardım fonuna bağışlayarak yatırımcıların tepkisini çekmişti.

CryptoRelief, 100 Milyon Shiba Inu (SHIB) Tokenini Vitalik Buterin’e Geri Ödeyecek

Yardım fonunun kurucusu ve aynı zamanda Polygon altcoin projesinin de kurucularından biri olan Sandeep Nailwal, söz konusu gelişmeyi şu Tweet’iyle aktardı: “Bağışlanan miktarın 100 milyon USDC’lik kısmını Vitalik Buterin’e geri teslim edeceğiz. Geri ödenen para ile Hindistan dışındaki yüksek riskli/yüksek ödüllü projelere fonlama sağlanacak.”

Geçtiğimiz Mayıs ayında Buterin, o zamanlar yaklaşık olarak 1.2 milyar dolara tekabül eden 50 trilyon adet SHIB tokenini CryptoRelief adlı fona bağışlamıştı. Tokenler Buterin’e kendi isteği dışında Shiba Inu kurucusu tarafından gönderilmişti. Buterin elinde bulunan coinlerin kalanını ise yakmıştı.

Buterin de attığı tweet’inde 100 milyon dolarlık geri ödemeyi “CryptoRelief fonunun gerçekleştirdiği mükemmel çalışmaları tamamlayacak şekilde” yüksek riskli/yüksek ödüllü COVID-19 bilim ve yardım projeleri için kullanacağını belirtti.

Tarafların bu hareketi, Hindistan’ın 1 Şubat tarihinde ülkenin bütçesini sunmasından hemen önce gerçekleşti. Hindistanlı yetkililerin yeni kripto para düzenlemelerini hayata geçireceği tahmin ediliyor.

Nailwal, Hindistan’ın kripto paralara karşı takındığı tutumun söz konusu miktarı Buterin’e iade etmesi konusunda kendisini etkilediğini belirtti: “Gönderilen fonun yabancı kaynaklı olması ve Hindistan yasaları göz önüne alındığında CryptoRelief, Hindistan için kullanılması planlanan fonların dağıtılmasında sistematik, kontrollü ve sağlam bir yaklaşım izledi. Ancak bir Hindistan vatandaşı olarak, bağış yapılan projeler konusunda ekstra dikkatli olmalıyım.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Su tip parayi oynatiyor ya valla ne denir ki:))


Başa dön tuşu