Haberler

Vitalik Buterin Dolandırıcı Olmakla Suçlandı!

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin bilindik simaların hakarete varan tepkilerine maruz kaldı ve sosyal medyada büyük bir kaos yaşandı.

Nexo

Kısa süre önce başta Justin Sun olmak üzere kripto para birimi dünyasından olan birçok isim ile ilgili haberler çıkmış ve öyle ki bazı altcoin kurucu ve yöneticilerinin çok çeşitli eylemler ile piyasayı manipüle ettiği bile iddia edilmişti. Bugün ise Twitter’da Adam Back, Calvin Ayre ve Peter McCormack’ın hakarete varan tepkilerine maruz kalan Vitalik Buterin, dolandırıcı olduğu iddiası ile suçlandı.

McComark, Vitalik Buterin’i dolandırıcı olarak gösterirken bununla ilgili hiçbir kanıt sunmaması ise tepkilere sebep oldu. Sadece bu isim ile sınırlı kalmayan tepkilere bir de Ayre katıldı ve Ayre tarafından ”Blockchain ve ekonomi hakkında hiçbir bilgisi olmayan” kişi olarak suçlandı Vitalik Buterin.

Kripto para camiasının dolandırıcılar ile dolu bir camia olduğu açık olsa da Buterin’in dolandırıcı ithamına karşı dava açması mümkün ve milyonlarca dolar tazminat alabilir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı