BitcoinHaberler

Wall Street’de Gündem Bitcoin! Jp Morgan: “Bitcoin’e Dahil Olmamız Gerekecek”

Bankalar Bitcoin'e katılmaya mı hazırlanıyor?

CNBC’nin haberine göre ABD’deki köklü bankalar Bitcoin’i meşru bir varlık sınıfı olarak kabul etmenin eşiğindeler.

18 Ocak’ta Jp Morgan Chase tüccarları ile yapılan bir görüşmede, Jp Morgan Bitcoin’e ne zaman dahil olacak? şeklinde bir soruya Jp Morgan eş başkanı Daniel Pinto verdiği yanıt ortaya çıktı. Başkan CNBC’ye verdiği kısa röportaj da açıklamalarını doğruladı.

Pinto, Jp Morgan’ın Bitcoin ticaretine girişmesi için hatırı sayılır bir müşteri kitlesinin bunu istemesi gerektiğini aktardı.

“Zamanla farklı varlık yöneticileri ve yatırımcılar tarafından kullanılacak bir varlık sınıfı halini alırsa buna dahil olmamız gerekecek. Telep henüz bu boyutta değil, ancak bir noktada talebin istediğimiz seviyeye geleceğinden eminim.”

Wall Street bankerleri yeniden Bitcoin’e ve kripto paralara yönelmiş durumda. Bu konuda adım atan sadece Jp Morgan değil.

Goldman Sachs da geçtiğimiz hafta çalışanları ve müşterileri için online bir etkinlikte Galaxy Dijital’in CEO’su Mike Novogratz’a Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıkları anlattırdı.

Benzer bir durum 2017 yılında herkesin Bitcoin konuştuğu bir dönemde de yaşanmış, Goldman Sachs dahil büyük bankalar Bitcoin’i değerlendirmeye başlamıştı. Ancak Bitcoin’de yaşanan çöküş bu planları rafa kaldırttı.

2017 yılında Jp Morgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’i sonu iyi bitmeyecek bir sahtekarlık olarak nitelendirmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu