Haberler

Washington Hükümeti Kapandı, Bitcoin Düştü

Washington yönetiminin kararı kripto paraları etkiliyor.

Washington hükümeti neredeyse tüm kurumlarını Amerikan Başkanı Donald J. Trump’a bütçe onayı verilmemesi sonrası Trump tarafından kapatıldı. Her geçen saniye binlerce dolar zarar eden Amerikan hükümetinin bu zararına rağmen hükümetin ne kadar süre kapalı kalacak olduğu resmi olarak açıklanmadı ve resmi kurumlarda tüm işlemlere ücretsiz olarak ara verildi. İşlemlerin birikmesine ve ABD halkının mağdur olmasına sebep olan bu durum sonrasında ABD borsalarında hisse fiyatlarında düşüşler olurken, Bitcoin ise 3.900 dolara kadar geriledi ve bazı borsalarda fiyat dalgalanmaları çok daha fazla yaşandı. Amerikan hükümetinin aldığı kararlar dolayısı ile sınıra duvar örülmesini engelleyen bütçe onayının verilmemesi sonrasında Trump, hükümeti kapatacak olduğu konusunda tehdit etmişti.

ABD etkiliyor

ABD hükümetinin aldığı her karar olmasa da bu çapta büyük kararlar kripto para birimlerinin fiyatlarını sürekli olarak etkiliyor ve fiyatları etkilemesinin dışında, yatırımcılar açısından büyük problemler yaşatıyor. Yatırımcılar, belirsizlik dolayısı ile ne alım, ne satım yapmadığında ortaya büyük bir boşluk çıkmasına bağlı olarak piyasada fiyat değişimleri yaşanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu