Kripto HaberleriHaberlerWashington kripto paralara ''müdahale'' edebilir

Washington kripto paralara ”müdahale” edebilir

Takip et

ABD’de bugün ortaya çıkan son haberler bazı üniversitelerde uzmanların kripto paralar konusunda düzenlemeler ve finans piyasasında üstünlük kurmak istediğini gösterdi. New York Başsavcılığınca yapılan son açıklamanın ise Washington D.C yönetimini hemen harekete geçirebilecek olduğu ve yeni kararlar alınmasında etkili olabilecek olduğu iddia edildi. ABD’de yapılan son araştırmalarda bazı üniversitelerde ekonomi alanında uzman olan ünlü kişilerin daha çok kripto paralar ile ilgili kendi kararlarını uygulatmak ve yasalar konusunda yerel yönetimlere öneriler vermeye başlamasının Washington D.C yönetimini tüm ülke ve dünya genelinde kripto para kararları almaya itebilecek olduğu iddia edildi.

ABD karar alırsa uygulamak zorunda kalırlar

ABD’nin alacak olduğu kripto paralar ile ilgili kararların olası bir durumda mutlaka uygulanmak zorunda. Sadece ABD genelinde değil, tüm dünyada uygulanması gerekebilecek olan bu kararların nasıl uygulanacak olduğu veya nasıl bir zemin hazırlanacak olduğu konusunda ise fikir birliği veya öneri bulunmuyor.

Profesörler ise herkesin kendi kripto paralarına sahip olabilecek olduğunu ve kendi kararlarını alabilecek olduklarını, ancak genel kararların alınmasının ve tüm dünya ve ABD genelinde uygulanmasının çok daha güvenilir, huzurlu ve daha az risk olan bir ortam yaratmak için etkili olacağını düşünüyor. ABD yönetimi ise kripto paralar ile ilgili olarak yaptığı her açıklamasında önlemler almaya devam ettiklerini ve risk görmediklerini, kripto paraların tehdit oluşturmasına en ufak müsade tanımayacak olduklarını dile getiriyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları