Kripto HaberleriHaberlerWashington Kripto Paralara Yaptırım Uygulayabilir

Washington Kripto Paralara Yaptırım Uygulayabilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalarında kripto paraların kontrolünün git gide daha zor bir hal aldığını açıklamış ve kripto paralar ile ilgili yaşanan bu süreç sonucunda bazı önlemler almak zorunda kalabilecek olduklarını açıklamıştı. Kripto paralar ile ilgili yapılan açıklamada yaptırımlar uygulanıp uygulanmayacak olduğu açıklanmamıştı ancak kripto paralara karşı bir yaptırımın uygulanabilecek olduğunun sinyalleri de verilmemiş değildi.

Kullanıcıların yatırımlarını korumak adına ABD’nin daha önceden bu tür yaptırımları haber vermesi en beklenmedik konu iken bazı yatırımcı odaklı grupların SEC tarafından kısa bir şekilde Washington yönetimi tarafından uygulanabilecek olan yaptırımlar sonrasında yaşanması muhtemel büyük düşüşlerden etkilenmemek adına bir süre kendilerini beklemeye aldıkları ifade edilmekte.

Washington’ın Yaptırımı ”SON” Olabilir

Washington‘ın bir ülkenin ekonomisini çok rahat bir şekilde batırabilecek güce sahip olduğu düşünüldüğünde 300 milyar dolar civarında olan kripto para piyasası hacmini yerle yeksan edebilecek olduğunu da düşünmek pek yorucu değil.

Bunlar en olumsuz senaryolar olmasına rağmen İran ile yaptığı nükleer anlaşmadan tek bir kalemde çekilen dev bir ülkenin bu tür adımlar atabilecek olduğu, ABD’de vergi konusunda hala daha kripto paralar ile ilgili ciddi boyutta sorunların yaşanabildiği görülmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları