Haberler

Washington’dan 2 İran Vatandaşının Bitcoin Cüzdan Adresine Yasak

Washington D.C yeni 2 yaptırım uyguladı.

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’na bağlı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC) tarafından alınan karar doğrultusunda 2 İran vatandaşının dünyada kötü işler amacı ile kullandıkları belirlenen 2 kripto para cüzdan adresinin bireysel yaptırımlar listesine alındığı doğrulandı. Washington’dan yapılmış açıklamalarda İran vatandaşlarının takip altında tutulacağı ve İran devletine asla müsamaha gösterilmeyecek olduğu, kripto paraları vatandaşlarının hesabını kullanabileceğinin daha önce tespiti yapılmıştı. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’na bağlı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC) ise aldığı karar sonucunda İran vatandaşı 2 kişinin Bitcoin cüzdan adresinin kötü amaçlı işler için kullanıldığını ve yaptırımlar listesine alınarak dünyada işlem yapmasının engellendiğini açıkladı.

ABD’nin yaptırımları uygulanıyor

Washington D.C yönetimince uygulanan bu yaptırımlar kripto para borsalarının korku dolu endişesi olarak biliniyor ve tüm kripto para borsaları tarafından yaptırımlar listesindeki kişilerin işlem yapmasına izin verilmiyor. İran vatandaşlarının işlemleri log kaydı tutmayan kripto para borsalarda bile tutulmak zorunda olduğundan Türk ve yabancı borsaların bu konudaki kayıtlarının gelecekte daha fazla artması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu