AltcoinAnaliz

Waves’teki Sert Yükselişin Etkileri Neler?

WAVES Yükselişine Devam Edebilecek Mi?

Waves, merkezi olmayan Web 3.0 tabanlı çözümlerin geliştirilmesine yardımcı bir DEX olarak işlev gören bir blok zinciri ekosistemidir.

Gündemde olan Ukrayna Rusya krizi devam ederken, yaptırımlar ve Rusya için SWIFT sistemlerinin dondurulması gibi olayların, kriptoparaların merkeziyetsiz sistem olmasından kaynaklı bu alana yönelim olması ile beraber olumlu etkiler fiyata yansıdı.

Waves coinindeki yaklaşık %150 lik artış ve son yaşanan haberlerden yola çıkılırsa:

Rusya merkezli olarak ortaya çıkan bir Blockchain (blokzincir) platformu olan Waves, Ukrayna tarafından yapılan kripto para borsalarına yönelik Rus vatandaşların tamamının hesaplarının dondurulmasını yönelik bir yaptırımda bulunmak istemişti. Fakat kripto para borsalarından Binance, bu yöndeki istemi reddetti. Bu gelen açıklama ile beraber uzun süredir düşüş trendinde olan waves tarafında kuvvetli alıcı hacim ile sert bir yükseliş gerçekleşti.

İlgili zaman dilimi olarak günlük zamanda ekim ayından bu yana düşen bir kanal içerisinde hareketine devam ettiğini görüyoruz. Ancak 8.45 dolar seviyelerinde destek bulup haberlerinde etkisiyle önemli bir direnç bölgesi olan 11 ve 12 dolar direnç bandını kırmayı başardı.

Şu anda yine önemli bir direnç seviyesinde bulunmakta. Yaklaşık 20.36 dolar bölgesinin üzerinde kapanış gelmesi ve bu bölgenin üzerinde tutunması ile beraber üst direnç alanı hedeflenebilir. Aksi takdirde düzeltme bölgesi ve destek alanı olan fibo seviyesine geri çekilme yapabilir.

İlerleyen zaman diliminde özellikle bu altcoin için etki eden krizin süreci ile birlikte teknik veriler takip edilebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu