HaberlerTRON

Çin Twitter’ı Olarak Bilinen Weibo, Tron ve Binance’nin Sosyal Medya Hesabını Kapatma Kararı Aldı!

Kararın gerekçesi yasal ihlaller

Çin devlet başkanı Xi Jinping’in Blockchain’le alakalı olumlu tutumu ve açıklamalarına rağmen Çin hükümeti bu durumun Blockchain yanlısı bir tutum olmadığını ifade etmişti. Çin hükümeti bu tutumunda ısrarcı tavrını sürdürüyor. Bugün bu tavrın bir yansıması olduğu düşünülen bir kapatma kararı Çin gündemine oturdu. Çin’in Twitter’ı olarak tanınan Weibo, Tron ve Binance borsasının sosyal medya hesabını kapatma kararı aldı.

Kararın nedeni tam olarak bilinmese de yetkililerce yapılan açıklamada “yasal ihlaller” nedeniyle böyle bir uygulamaya gidildiği ifade edildi. Twitter’dan yapılan resmi açıklama şu şekilde:

Takipçi sayısı dahil tüm içerikleri sayfadan kaldıran Weibo’nun kapatılma kararının gerekçesi tam olarak bilinmemekle birlikte yorumculardan Binance’nin WeChat ile Alipay üzerinden itibari para geçidi sağlayacağını duyurması söz konusu karara zemin hazırlamış olabilir yönünde açıklamalar geliyor.

Bu yasaklamalardan sonra Çin’de yaşanan korku sebebiyle BTC’nin fiyatının gerilediği de ortaya atılan iddialar arasında.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı