Haberler

Windows’a Yönelik Kripto Para Virüsü!

The Girl in the Spider’s Web (Örümcek Ağındaki Kız) isimli film dosyasını indirenlerin Windows işletim sistemli bilgisayar veya tablet kullanıyorlar ise ve bu dosyayı torrent dosyası olarak torrentten indirdiler ise bilgisayarlarını sıfırlamaları öneriliyor. Windows cihazları hedef alan ve kripto paraların cüzdan adreslerini, bağış sayfalarının gönderim adreslerini değiştirmesi ile bilgisayara yerleşen bir virüs, A şirketine yapacak olduğunuz bağış sayfasındaki ödemenin siber saldırganlara gitmesine sebep oluyor.

Siber saldırganlar geliştirdikleri malware ile yapılan tüm ödemeleri ve bağışları kendilerine aktarabiliyor ve bunu yaparken ödeme yapan taraf bilgisayarında asla malware olduğunu anlayamadığından ödemeyi başka birisine gönderdiğini belki hiç öğrenemeyebiliyor.

Apple’ı etkilemeyen virüs

Apple cihazları ve farklı cihazları etkilemeyen virüs, sadece Windows cihazları etkiliyor ve cihazlara torrent dosyası aracılığı ile giriyor. Siber saldırganların kısa sürede bu malware ile birlikte milyonlarca dolar kazanabilecek oldukları, siber saldırganların hedefinde açık işletim sistemi olmasından dolayı Windows işletim sistemini hedef seçtikleri iddia ediliyor. Windows işletim sistemli cihazların bu tür saldırılara açık olması virüs programını zorunlu kılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu