binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerWorldcoin (WLD), Eleştirilere Cevap Olarak Yeni Bir Adım Atacağını Açıkladı

Worldcoin (WLD), Eleştirilere Cevap Olarak Yeni Bir Adım Atacağını Açıkladı

Kripto para projesi Worldcoin (WLD), kendisine yöneltilen en büyük eleştirilerden biri için harekete geçti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Worldcoin (WLD), kullanıcıları arasında ek güven oluşturmayı amaçlayan “Kişisel Saklama” adlı yeni bir girişimi duyurdu. Girişim, World ID doğrulama sürecinde biyometrik verilerin nasıl ele alındığını yeniden düzenleyecek.

Daha önce, insanlar bir World ID için kaydolduğunda, biyometrik verilerinin depolanması ve ardından şifrelenmesi seçeneğine sahipti. Ancak Kişisel Saklama uygulamasıyla birlikte bu seçenek artık kullanılamayacak.

Bunun yerine, World ID doğrulaması sırasında Orb tarafından yakalanan biyometrik veriler, genellikle bir akıllı telefon olmak üzere kullanıcıların kişisel cihazlarında tutulacak. Böylece kullanıcılar, istedikleri takdirde silme seçeneği de dahil olmak üzere verileri üzerinde tam kontrol sahibi olacaklar.

İlgili Haber  SEC Başkanı Gary Gensler Kripto Paralar Hakkında Konuştu: İlginç "Dezenfektan" Yorumu

Altcoinin geliştirici şirketi Tools for Humanity’den Tiago Sada, Worldcoin’in gizliliği her zaman ciddiye almış olmasına rağmen, kişisel saklama girişiminin henüz kaydolmamış potansiyel kullanıcılar tarafından hissedilen güven düzeyini desteklemek için bir fırsat olarak görüldüğünü söyledi:

“Daha önce her şey varsayılan olarak silinmiş olsa da, artık kullanıcıların verileriyle ne yapacakları konusunda kontrol sahibi olmaları, kesinlikle kimseye güvenmek zorunda kalmadan içinizin rahat etmesini sağlıyor.”

Kişisel saklama hamlesine ek olarak Worldcoin, Orb’un yazılımının temel bileşenlerini GitHub’da kamuya açık hale getirerek şeffaflığı da desteklemeyi amaçladığını iddia ediyor.

Worldcoin, insanların göz irislerini tarayarak daha önce kaydolmamış kullanıcılara WLD altcoini vermesi nedeniyle gizlilik konusunda eleştiriliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail