binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSEC Başkanı Gary Gensler Kripto Paralar Hakkında Konuştu: İlginç "Dezenfektan" Yorumu

SEC Başkanı Gary Gensler Kripto Paralar Hakkında Konuştu: İlginç “Dezenfektan” Yorumu

SEC Başkanı Gary Gensler, katıldığı bir etkinlikte yine kripto para piyasası hakkında yorum yapmaktan çekinmedi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler bugün yaptığı bir konuşmada, kripto para endüstrisini sorunlu bir alan olarak gösterdi ve bu endüstriyi kayıttan kaçarak kamuya açıklama yapmaktan kaçınmakla suçladı.

Görev süresi boyunca büyük ölçüde uyumsuz bir endüstri olarak algıladığı bu sektöre karşı yasal bir mücadeleye öncülük eden Gensler, dijital varlık işletmelerinin SEC’in bilgilendirme rejimini baltalamaya çalışanlar arasında olduğunu öne sürdü. Bu rejim, şirketlerin menkul kıymetleri kaydettirmesini ve yatırımcılara bunlar hakkında bilgi vermesini zorunlu kılıyor.

Columbia Hukuk Fakültesi’ndeki bir etkinlik için hazırlanan konuşmasında Gensler, “Kripto menkul kıymet piyasalarında bu kayıt gerekliliklerinden kaçınmak isteyen katılımcılar var” dedi ve ekledi: “Kayıt yok demek, zorunlu açıklama yok demektir.”

İlgili Haber  Bir Hafta Önce Piyasaya Sürülen Altcoin, Yaşanan Saldırıyla Birlikte Değerinin Yüzde 99'unu Kaybetti

Gensler, “Pek çok kişi kripto piyasalarının biraz dezenfektandan fayda görebileceği konusunda hemfikir” diye ekledi. Düzenleyici kurum şu anda borsa olarak kayıt yaptırmamakla ve Coinbase ve Binance gibi kayıtsız menkul kıymetleri listelemekle suçladığı şirketlere karşı çeşitli yaptırım eylemlerini sürdürüyor. Ayrıca Ethereum’u (ETH) araştırdığı ve bu varlığı Bitcoin’den farklı olarak bir menkul kıymet olarak sınıflandırmayı düşündüğü bildiriliyor.

Gensler’in kripto platformlarının kayıt altına alınması gerektiği yönündeki söylemi yakında sınanabilir. Onaylı ve özel amaçlı bir kripto aracı kurumu olarak faaliyete geçen ilk firma olan Prometheum, yöneticilerine göre müşterilerine bu işi açmaya hazırlanıyor. Diğer yandan Coinbase, bir temyiz mahkemesinden duruma müdahale etmesini ve SEC’i kriptoya özgü kurallar koymaya zorlamasını istedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail