binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBir Hafta Önce Piyasaya Sürülen Altcoin, Yaşanan Saldırıyla Birlikte Değerinin Yüzde 99'unu...

Bir Hafta Önce Piyasaya Sürülen Altcoin, Yaşanan Saldırıyla Birlikte Değerinin Yüzde 99’unu Kaybetti

Kısa bir süre önce piyasaya sürülen bir altcoin, hacker saldırısına uğradı ve değerinin neredeyse tamamını kaybetti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Katman-2 ağı Blast’taki bir oyun tokeni saldırıya uğradı ve 4.6 milyon dolarlık bir kayba yol açtı. Tokenin Telegram kanalında yapılan bir duyuruya göre, saldırı tokenin piyasaya sürülmesinden bir haftadan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Super Sushi Samurai adlı proje SSS tokenini 17 Mart’ta piyasaya sürmüştü ve oyunu bugün başlatmayı planlıyordu. Ancak, bilinmeyen bir kişi akıllı sözleşmenin mint işlevindeki bir güvenlik açığından faydalanarak tokenleri doğrudan SSS likidite havuzuna sattı.

İlgili Haber  Bitcoin'de Boğa Beklentileri Artıyor! Bernstein Analistleri BTC Fiyat Hedefini Yükseltti!

Super Sushi Samurai kripto para ekibi Telegram’da yaptığı açıklamasında saldırıyı kabul ederek, “Saldırıya uğradık, minting işlemi ile ilgili. Hâlâ kodu araştırıyoruz. Tokenler basıldı ve LP’ye satıldı” dedi.

İlginç bir şekilde, söz konusu saldırgan bir BlastScan mesajı yayınlayarak olayı bir “beyaz şapka kurtarma” hack’i olarak nitelendirerek ekiple iletişime geçmeye çalıştı. Ekip, hacker’a kullanıcılara geri ödeme yapmak için birlikte çalışmayı önerdi. Super Sushi Samurai ekibi, saldırgan ile iletişim halinde olduklarını doğruladı.

Coingecko verilerine göre SSS fiyatında yaşanan büyük düşüşü gösteren grafik.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail