AnalizSolana

Wormhole Saldırısı Sonrası Darbe Yiyen Solana’da Son Durum Ne?

"Ethereum katili" saldırıdan büyük hasarla çıktı.

Son zamanlardaki en gözde kripto varlıklar arasında yer alan ve birçokları tarafından “Ethereum katili” olarak anılan Solana (SOL) dün yaşanan Wormhole hack saldırısı sonrası düşüşe geçti.

Son bir yıl içinde Ethereum‘a meydan okuyarak yükselişini sürdüren Blockchain tabanlı akıllı sözleşme platformu Solana, hack sonrası %10’luk bir düşüş yaşadı.

Milyarder FTX baş yöneticisi Sam Bankman-Fried’in yanı sıra çok sayıda yüksek profilli risk kapitalist şirketi tarafından yoğun bir şekilde desteklenen Solana’nın en büyük iddiası bugüne kadar hep Ethereum’undan hem daha hızlı hem de daha ucuz olması şeklindeydi.

Wormhole saldırısının şimdiye kadarki en büyük hack’lerden biri olduğunu belirten Wormhole yetkilileri, son paylaştıkları tweette tüm fonların geri yüklendiğini ve Wormhole’un yedeklendiğini açıkladı.

İlgili Haber
Wormhole Ekibinden Yeni Açıklama: 120.000 Ethereum Geri Yüklendi!

Bu rağmen çok bir toparlanma yaşayamayan SOL, genel kripto para piyasasının da aşağı yönlü hareket etmesi sebebiyle düşüş yönlü hareketlerine devam ediyor.

4 saatlik grafiğe bakıldığı zaman en önemli desteğin yükselen mavi trend çizgisi olduğu görülüyor. Bunun kırılması fiyatı tekrar 88.50 dolarlara kadar düşürebilir.

Özellikle SOL için 99 doların üzerinde kapanışlar yapılması önemli. 99 dolar üzerinde günlük kapanışlar olması fiyatı tekrar 111 dolarlara kadar tırmandırabilir. Ancak genel kripto para piyasasının tavrı burada belirleyici olacak.

Öte yandan 88 doların altında günlük kapanışlar yapılmasıyla stop olmanın mantıklı olduğu görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu