fbpx
Kripto Para

WSJ’den altcoin üretimini durdurma kararı

Wall Street Journal (WSJ) yönetimi kendi adına üretimini yapacak olduğu ve 2 adet ürettiği altcoinden hemen sonra harekete geçti. Wall Street Journal (WSJ) 2 adet kripto para üretimi yaptıktan hemen sonra bunu etik nedenler dolayısı ile durdurmaya karar verdiğini ve durdurma işlemlerine geçtiğini açıkladı. Etik nedenlerin gerekçe gösterilmesi sonrasında ise basına yapılan açıklamada kripto para üretiminin daha sonra devam edebilecek olduğu ve bu üretim aşamasının nedeninin kripto para konusunda ve üretimi konusunda medya devi olarak en üst düzeyde bilgi sahibi olma ihtiyacı olduğu belirtildi.

Milyarder medya devi

Wall Street Journal (WSJ) istemesi durumunda milyarlarca dolarlık ekonomik gücünü kullanarak kendisine tarihi kripto para birimi üretebilir ve bu sayede adından daha fazla söz ettirebilir. Gazetenin aldığı bu kararın arkasında etik nedenler olmasının diğer gazeteler dolayısı ile değil ancak gizlilik, güvenlik ve prestij konusunda kesin ispatlanmamış olan alanlarda denemeler yapmasından dolayı imajını sarsabilecek olduğu gerekçesi ile olduğu düşünülüyor. WSJ’nin gelecek günlerde yeni basın açıklamaları yapması planlanmakta.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box