HaberlerXRP

XRP İçin Merakla Beklenen Güncelleme Sonunda Geliyor: Ripple Yöneticisi Neden Güncellemeye Karşı?

XRP için uzun bir süredir beklenen büyük güncelleme nihayet doğrulayıcıların oylamasından geçmeyi başardı.

Ripple’ın XRP Ledger’ına (XRPL) NFT desteği getirecek olan güncelleme için doğrulayıcılar nihayet oylarını kullandı. Ripple, protokolün uygulanması için sunucularını güncelleyecek. Ancak Ripple’ın CTO’su David Schwartz henüz oylamada ‘evet’ oyu vermekten yana değil.

Yeni Güncelleme XRP’ye Yardım Edebilecek Mi?

Ripple’ın geliştirici blogunda, beklenen hacme karşılık verebilmek ve verimli olmasını sağlamak için NFT kodunun kararlı, ölçeklenebilir amacıyla kapsamlı testler gerçekleştirdiklerinden bahsedildi. Geliştiricilerin açıklamasına göre testler sonucunda XRPL ağının ekstra işlem yükünü kaldırabilecek seviyede olduğu açıklandı.

Bununla birlikte söz konusu testlerin sonucu önümüzdeki haftalarda açıklanacak. Test sonuçlarının geç açıklanma sebebinin performans özelliklerinin ve server operatörlerinin gereksinim duyduğu kaynakları anlamak olduğu açıklandı. Doğrulayıcılardan konuyla ilgili oy kullanmadan önce kendi araştırmalarını yapmaları istendi.

Ripple CTO’su Beklenmesini İstiyor

Öte yandan, Ripple CTO’su güncelleme için “Evet” oyu verme konusunda biraz temkinli görünüyor. Schwartz bu değişikliği desteklediğini belirtti fakat eğer bir doğrulayıcı olsaydı, evet oyu kullanmayacağını da ekledi. Schwartz’a göre diğer doğrulayıcıların herhangi bir sorun olmadan 1.9.1 güncellemesine geçmesini bekleyeceğini söyledi.

Bu gibi güncellemelerin zor olduğunu ifade eden Schwartz, böyle durumlarda temkinli davranılması gerektiğinin altını çizdi.

Bilindiği üzere piyasadaki düşüşten en fazla etkilenen kripto paralardan biri de XRP olmuştu. Ripple tokeni bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %3’lük kaybıyla yaklaşık olarak 0.40 dolardan işlem görüyor.

XRP 2022 yılında 1 dolar barajını aşmayı başaramadı. Yılın başından bu yana altcoinin zirve fiyatı yaklaşık 0.90 dolar oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu