XRP

XRP, Ripple’ın Elde Ettiği Başarılara Rağmen Niçin Bir Türlü Yükselişe Geçemiyor?

Ünlü analist Mati Greenspan, XRP'nin kötü gidişatının nedenini Ripple olarak görüyor.

Sektörün 3. dev ismi XRP bu yıl son derece kötü bir yıl geçirdi. Öyle ki ünlü kripto değer en yüksek seviyesinden yüzde 98 daha düşük değerleri bile görmüş durumda. An itibarıyla 0,19 dolardan işlem gören XRP oldukça fazla yatırımcıya sahip oluşuyla dikkat çekiyor. Hal böyle olunca da halinden memnun olmayan koca bir XRP yatırımcı ordusu varlığını sürdürmeye devam ediyor.

İşte tam da böylesi bir ortamda ünlü kripto para traderı ve analisti olan Mati Greenspan’e XRP’nin bu makus kaderinin nedenleri soruldu.

Greenspan, XRP’nin Kötü Gidişatını İki Nedene Bağlıyor

Greenspan, attığı bir tweetle XRP’nin olumsuz gidişatının kaynağını Ripple şirketi olarak gördüğünü dile getirdi.
Ünlü analiste göre Ripple’ın çok fazla XRP tokenini elinde bulundurması ve kriz anlarında büyük miktarda XRP’yi elden çıkarması XRP’nin değer kaybetmesindeki en önemli etken.

İkinci en önemli sebep ise bankaların Ripple teknolojisini kullanmak için XRP’ye ihtiyaç duymamaları çünkü Ripple şirketinin günbegün artan ve 300’ü aşan yeni ortaklığa imza atmasına karşın çoğu şirket, fonları hızlı şekilde taşımak amacıyla RippleNet ağına katılmalarına rağmen XRP’yi kullanmadan işlem gerçekleştirebiliyor. Hal böyle olunca da XRP kullanımı belli bir seviyenin altında kalıyor ve yeterince benimsenmiyor.

Tüm bu gerçekçi eleştiriler bir yana Ripple CTO’su David Schwartz, yaptığı son açıklamayla çok da fazla XRP satmadıklarını iddia etmiş ve adeta yapılan bu satışları masum göstermeye çalışmıştı.

Mati Greenspan Her Şeye Rağmen XRP’nin Umut Vaad Edici Olduğu Görüşünde

Yaşanan tüm kötü gidişata rağmen XRP’nin yükselişe geçeceğine inanan Greenspan, hem BTC’nin hem de  XRP’nin uzun vadeli ölçekte büyük bir yükseliş potansiyeline sahip olduğunu dile getirmekten de çekinmedi.

Mati Greenspan’ın bugün söylemiş olduğu değerlendirmeleri daha önceki bir yazımızda detaylı şekilde ele almış ve açıklamıştık. Göz atmak için tıklayın:

İlgili Haber
Ripple Hakkındaki Olumlu Haberler XRP Fiyatına Neden Etki Etmiyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu