blank
XRP

XRP Yatırımcılarının Tepki Gösterdiği Konu İçin Duruşma Tarihi Verildi!

XRP Yatırımcılarının SEC ile ilgili tepki gösterdiği konu yakında ele alınacak.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple‘a karşı açılan davada yeni bir gelişme kapıda olabilir. ABD’nin menkul kıymet düzenleyicisi SEC, Ripple’ın faaliyetlerini araştırmak için yurtdışındaki bazı regülatörlerle iletişime geçti.

Ripple İçin 1 Günde 2 Karar Alınabilir

Ripple ekibi ve avukatları tarafından bu durumun tespit edilmesi ise büyük tepki topladı. Hem XRP yatırımcıları hem de Ripple avukatları duruma tepki gösterip olayı yargıya taşıdı.

Ripple ekibi bunun olmaması gereken bir durum olduğunu vurgulayarak, mahkemeden bu işlemlerin engellenmesini talep etti.

SEC’nin özellikle Güneydoğu Asya bölgesindeki birkaç finansal regülatöre Ripple hakkında sorular sorduğu ve Ripple’ı araştırması, 30 Nisan tarihinde masaya yatırılacak. Ripple avukatı James K. Filan tarafından aktarılan bilgilere göre, 12 Nisan tarihindeki duruşma konusu da 30 Nisan tarihine ertelendi ve ayın sonunda iki tane konu bir arada görülecek.

Filan, 30 Nisan tarihindeki duruşmada SEC’nin başka regülatörlerle iletişime geçmesinin konuşulacağını vurguladı. 30 Nisan tarihindeki duruşmada 12.600 XRP yatırımcısının davaya müdahil olma talebi de yeniden ele alınacak.

XRP yatırımcıları bu sebeplerden dolayı 30 Nisan tarihinde iki müjde beklemekte. XRP yatırımcılarının davaya müdahil olmasının kabul edilmesi davanın gidişatını tamamen değiştirebilir.

Bunun yanı sıra SEC’nin başka regülatörlerle iletişime geçmesi de yasaklanabilir ve Ripple bir günde iki zafer alabilir. XRP fiyatı ise bu tarihe kadar düşüşüne devam edebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu