XRP

XRP’nin Ve Diğerlerinin Kaderleri Tek Kelimeyle Bitcoin’e Bağlı!

Kripto para birimi piyasasında uzmanlar son dönemde fiyat değişimlerinin başında olan Bitcoin'in yükselebilecek olduğunu ve 8.200 doları geçebileceğine değinmekteler.

Kripto para birimlerinin değerinde son günlerde düşüşler bir bir devam ediyor. Yatırımcılar ABD ve İran’ın savaş gerilimi başlar başlamaz milyonlarca dolarlarını kripto para birimlerine, özellikle de Bitcoin’e yatırmayı uygun görmüşlerdi.

Ancak yanıldılar. Washington yönetimi barış ve dostluk çağrısı yaparak İran’ın kendileri ile birlikte ‘dost’ olmasını istediklerini açıkladı. Washington’dan gelen haberler tüm dünyanın rahat bir nefes almasını sağlarken, aksi bir saldırı olsaydı 3. Dünya Savaşı çıkmasının mümkün olabileceği iddia edildi.

Uzmanlara göre olası bir dünya savaşının ABD ve İran arasında yaşanacak büyük bir çatışmada bile çıkması pek mümkün değil. Zira bunun sebepleri bölgede İran’ın herhangi bir dostunun kalmadığı gibi Rusya ve Çin’den bile İran’ın destek görmüyor olması, Avrupa’nın ve tüm güçlü ülkelerin ABD ile birlikte hareket ediyor olmasından kaynaklandığını düşünüyorlar.

Ancak piyasalar bu haberler ile çok sıkı bir şekilde sarsılmaya başladı ve yine analistler kripto para birimi piyasasında XRP’nin 0.21 dolar ve üzerini görebilmesi için tüm kaderinin Bitcoin’e bağlı olduğunu bu son olayla birlikte tekrar ettiler.

VPVR göstergesine göre XRP’de en çok ticaret 0.19 dolar ila 0.22 dolar arasında yapılmakta ve bu da önemli bir rakam.

XRP-BTC arasındaki korelasyon endeksinin 15 Aralık’tan beri artıyor olmasının XRP’de eğer Bitcoin yükselişe geçerse 0.22 dolar ve ardından 0.29 dolara yükselmesini sağlayabileceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu