Ana SayfaHaberlerYa Her Şey Anlatıldığı Gibi Değilse?

Ya Her Şey Anlatıldığı Gibi Değilse?

Takip et

Tüm ülkelerde patlamış bir enflasyon, resesyon, belirsizlik, enerji krizi, iklim değişikliği, jeopolitik riskler…

2021 Nisan 2022 Nisan aralığında tüm merkez bankaları, hükümetler, para piyasalarını yönetenler “Geçici enflasyon, enflasyon rakamları düşecek” demiyor muydu?

Koca koca şirket sahipleri veya dünyanın en zengin adamları kripto paralar için “Şu kadar aldık, bu kadar sattık” demiyor muydu? Fed üyelerinin faiz toplantıları öncesinde para piyasalarında nasıl işlem yaptıkları da gün yüzüne çıkmıştı, o gün yapanlar bugün de yapmıyorlar mıdır?

Rusya-Ukrayna çatışmasına “Savaş” diyenlere ne oldu? “Bu bir çatışma ve kontrollü bir şekilde 1-2 yıl sürecek” dediğimde bazılarına komik gelmişti.

28 Şubat 18 Mart aralığında “Savaş var, yardım edelim, katil Putin” diyenler bugün nerede? Duygusal sosyal medya paylaşımlarının yerini bugün tatil fotoğraflarıyla eller havaya almadı mı?

Kovid-19 bitti diyenler “Artık hayatımızdan çıktı” diyenler bugün neler anlatıyor? Vaka sayıları artmıyor mu? Hani aşı her şeye çareydi, korkacak bir şey yoktu.

Bugün Türkiye hariç tüm merkez bankaları faiz artırma yarışına girdi. 2020’de faiz indirme yarışına girdikleri gibi. Faiz artışı olunca enflasyon düşmeyecek miydi?

Amerika Merkez Bankası (Fed) 28 yıl Avrupa merkez bankası (ECB) 11 yıl aradan sonra agresif faiz artırmadılar mı? Faizlerin artırılmasına rağmen tüm ülkelerde 41 yılın zirvesine çıkmış bir enflasyon yok mu?

Enflasyon demek altın ve gümüş demek değil mi? Ons tarafında altın ve gümüş fiyatları baskılanıyor. Altın ve gümüş neyle hesaplanıyor? Dolar ile. Kim ucuz topluyormuş? Dolar sahipleri.

Küresel enflasyonu patlatanlar ile çatışmayı başlatanlar, manipülasyon yaparlar ile vurgunu yapanlar, salgını başlatanlar ile tedarik krizine neden olanlar, ekilebilir arazileri yakan ve yaktıranlar ile gıda stoğu yapanlar farklı kişİler mi?

  • Enflasyon ile mücadele
  • Ekonomik kriz ile mücadele
  • Tarım ile mücadele
  • Salgın ile mücadele
  • Savaş ile mücadele

Ya hiçbiri ile mücadele yoksa?

Ya hedef sizin varlıklarınız ise ne olacak?

Her şeye anlatıldığı gibi değil!

Gösterdikleri gram altın 985 değil, 1.005 olduğu gibi

Gösterdikleri gram gümüşün 10,65 değil, 11,24 olduğu gibi…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

4 YORUMLAR

guest

4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Herkes konusuyor 30 gün ayrı muhabbet 1 ay sonra gecen ay ben söylemiştim sonra kain oluyor atmak bedava nasilsa tutar bir tanesi

Anonim

Çok güzel bir yazı hiç bir şey anlaşılmıyor
Şimdi anlayan anladı demeyin

Anonim

bundan ne çıkarmalıyız hedefleri bizim varlıklarımızsa bunu hangi yoldan alacaklar dolardanmı altındanmı kripto paralardan mı bizi vuracakları yer neresi terste uzun zaman bırakıp nerede ucuza sattıracaklar

Anonim

b

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları