EthereumSolana

Yaklaşık Bir Yılda Yüzde 15.300 Değer Kazanan Solana’yı Ethereum Mu Yukarı Taşıyor?

Uzmanlara göre SOL yükselişini tetikleyen nedenler arasında ETH'nin yükselişi de var.

Messari analiz ajansının belirttiğine göre yıldızı hızla parlayan Solana (SOL) yılın başlangıcından bu yana yaklaşık %15,300 oranında artış kaydederek kendi rekorunu kırdı.

4 Kasım’dan şu ana kadarki en yüksek değerini (ATH) gören SOL, 247 dolara kadar çıktı, an itibarı ile de 239 dolardan işlem görmekte.

Ünlü analist ve kripto tüccarı Scott Melker, Solana’yı Ethereum’a yasal bir rakip olarak tanımlıyor. Melker’a göre SOL’un bu kadar büyümesinin altında hızla büyüyen kripto oyunları ve mantarsız yeni tokenların (NFT’ler) başarılı lansmanları yatıyor.

Öte yandan Solana’nın bu kadar gözde hale gelmesinde kuşkusuz saniyede yapabildiği işlem sayısının büyüklüğü de önemli etken. İki ay önceki işlem sayısının toplamda 400.000’i bulması da bununla alakalı bir durum.

Ethereum Solana’yı Yukarı Taşıyor!

Kimi analistlere göreyse SOL’un son zamanlardaki yükselişi Ethereum’la da bağlantılı çünkü Ether fiyatı artarken gaz ücretleri de artıyor, buna karşın Solana yatırımcılara çok daha düşük ücretlerle daha fazla işlem imkanı sunuyor. Hal böyle olunca da yatırımcılar ETH’ye alternatif arar hale geliyor ve SOL’a yöneliyorlar. Öte yandan Solana’da piyasaya sürülen NFT’lerin de sayısı artıyor.

Ethereum haziran ayından beri %2.000’in üzerinde yükseldi. Solana ise 2021’de %15.000’in üzerinde bir artış göstererek yeni bir rekora imza attı ve ATH değerine ulaşarak yatırımcısına büyük kazançlar sağladı. Yani ETH ne zaman yükselse SOL da yükselişe geçti. Bakalım bundan sonraki süreçte aynı paralel yükseliş devam edecek mi göreceğiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu