binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinYapay Zeka Coinleri, Nvidia (NVDA) Hisselerindeki Artışın Etkisiyle Yükselişe Geçti! Bu Tarihe...

Yapay Zeka Coinleri, Nvidia (NVDA) Hisselerindeki Artışın Etkisiyle Yükselişe Geçti! Bu Tarihe Dikkat!

Yapay zeka coinleri Nvidia'nın (NVDA) hisselerindeki artışla birlikte kripto para piyasasındaki son toparlanmaya öncülük etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yapay zeka (AI) teknolojisini kullandığı iddia edilen blockchain projelerinin yerel kripto para birimleri, AI teknolojisiyle olan ilişkisiyle tanınan Nasdaq listesindeki yonga üreticisi Nvidia’nın (NVDA) hisselerindeki artışla birlikte kripto para piyasasındaki son toparlanmaya öncülük etti.

CoinGecko’nun verilerine göre, son yedi gün içinde, merkezi olmayan GPU tabanlı bir render çözümü olan The Render Network’ün tokenı RNDR, yaklaşık %40 artışla 10,432 dolara yükseldi ve piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında en önemli kazancı elde etti.

Benzer şekilde, SingularityNET’in AGIX’i, Bittensor’un TAO’su ve Fetch.ai’nin FET’i gibi yapay zeka ile ilgili diğer coinler de %17 ila %23 arasında değişen kazançlara tanık oldu ve genel piyasa performansını geride bıraktı.

İlgili Haber  Ethereum'da Günlük Yakım Miktarı Son 4 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi! İşte Nedeni!

DYOR’un kurucusu Hitesh Malviya, Nvidia’nın yaklaşan kazanç raporunu çevreleyen artan beklentinin altını çizerek şunları söyledi:

“Nvidia’nın yaklaşan kazançları etrafında güçlü bir vızıltı var. Yapay zeka coinleri, çevremizde gerçekleşen tüm yapay zeka tarafındaki gelişmelerle doğrudan ilişkili oldukları için döngüsel olarak yükselmeye devam edecek.”

Nvidia’nın ilk çeyrek kazançlarını 22 Mayıs’ta piyasa kapanışından sonra açıklaması planlanıyor ve yıllık bazda önemli bir kazanç artışı bekleniyor.

Yapay zeka odaklı diğer şirketlerin son mali sonuçlarının da olumlu olması, Nvidia’yı çevreleyen iyimser havaya katkıda bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail