Kripto HaberleriHaberlerYapılan Araştırma Ripple (XRP) İle İlgili Kara Para Aklama Faaliyetlerinin Hacmini Gözler...

Yapılan Araştırma Ripple (XRP) İle İlgili Kara Para Aklama Faaliyetlerinin Hacmini Gözler Önüne Serdi

Takip et

Kripto paralar üzerine araştırmalar yapan veri toplama şirketi Elliptic, XRP ile ilgili yeni bir araştırmanın raporunu yayınladı. Kripto paraların yasa dışı kullanımı ile alakalı olan araştırmada 400 milyon dolarlık XRP’nin yasa dışı faaliyetlerde kullanıldığı tespit edildi.

Her ne kadar 400 milyon dolarlık bir rakam çok olarak görülse de bu oranın yüzde 0,2’ye tekabül ettiğini açıklayan Elliptic firması, aslında XRP’nin güvenilir bir kripto para olduğunu ve yasa dışı işlemlerde az kullanıldığı ifade etti.

Yasa dışı işlem olarak dolandırıcılık ve buna benzer olan faaliyetleri ifade eden firma, XRP hesaplarının yaklaşık 1 yıldır incelendiğini ve yapılan sayısız işlemden sadece birkaç yüz tanesinin yasa dışı işlemlerde kullandığını açıkladı.

Ripple’nin RippleNet ödeme yöntemi ile birçok banka ve kurumla çalıştığını ifade eden Elliptic yetkilileri, ileride bu durumun daha fazla artacağına dikkat çekerek Ripple hakkında övgüyle bahsetmeye devam etti.

Her ne kadar Ripple şirketi XRP hakkında olumlu konuşmayıp “XRP fiyatı bizim için önemli değil” şeklinde açıklama yapsa da bu gibi şirketlerin olumlu yorumlarının ve açıklamalarının Ripple tarafından yaptırıldığı iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları