Kripto HaberleriAltcoinYarılanma İçin Gün Sayan Litecoin Bitcoin'den Pozitif Ayrıştı! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Yarılanma İçin Gün Sayan Litecoin Bitcoin’den Pozitif Ayrıştı! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Litecoin piyasadan pozitif ayrışarak son 24 saat içerisinde %5 yükseldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’den borç limiti anlaşmasının olumlu gelmesi sonrasında Bitcoin, yaklaşık %2 oranında yükselerek 27.200 dolar seviyesine kadar çıktı.

BTC ile birlikte altcoinler de yükselirken önümüzdeki Ağustos ayında halvingi olan Litecoin (LTC) yaklaşık %5 oranında yükseliş yaşadı.

Yaşadığı yükselişle 95 doların üzerine çıkan LTC, yatırımcılar tarafından dört gözle beklenen halvingi öncesinde olumlu fiyat hareketleri gösteriyor.

LTC’yi ayrıntılı olarak inceleyen Santiment, LTC fiyatındaki olumlu gelişmeler yanında Litecoin blok zincirindeki zincir içi işlem hacimleri ve balina etkinliği arttığını da belirtti.

Santiment paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Litecoin’in piyasa değeri, Ağustos ayında gerçekleşmesi beklenen halvingine 2 aydan biraz daha uzun bir süre kalmasına yakın son 24 saatte %5-6 oranında arttı.

LTC fiyatındaki bu artış, zincir içi işlem hacminin 2 yılın en yüksek seviyesine ulaşması ve Ocak ayından bu yana en yüksek balina etkinliği tarafından da desteklendi ve destekleniyor.”

Halvingin Litecoin fiyatını önemli ölçüde yükseltmesi bekleniyor. Zira halving sonrasında LTC madencilerinin blok başına ödülü mevcut 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürülecek.

Bunun yanında hatırlanacağı üzere Litecoin mucidi Charlie Lee de Mayıs ayının başlarında yaptığı açıklamada LTC’de Bitcoin karşısında en az %10’luk bir ralli beklediğini belirtmişti.

İlgili Haber
Yarılanma İçin Gün Sayan Litecoin'de Fiyat Hedefi Ne? LTC Mucidi Açıkladı!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay