Kripto HaberleriBitcoinYasa Dışı Bitcoin Ticareti Yapan Kadın Suçüstü Yakalandı!

Yasa Dışı Bitcoin Ticareti Yapan Kadın Suçüstü Yakalandı!

Takip et

Avustralya’da Bitcoin’le yasa dışı alım satım yapan bir kadın Sydney’deki bir AVM’de 38 bin 800 ABD doları değerindeki Bitcoin’i satmaya çalışırken polis ekiplerinin takibi sonucu yakalandı.

52 yaşındaki kadının 2017’den beri aktif olan bir kara para aklama kartelinin kurucusu olarak bu zaman kadar aşağı yukarı 3,23 milyon ABD doları değerinde Bitcoin işlemi yaptığı iddia ediliyor.

Zanlının arabasında ve çantasında olmak üzere toplamda 60 bin Avustralya dolarını ve 3,8 Bitcoin’i kara para aklamak için kullanıldığını/kullanılacağını tespit eden polislerin şahsın evindeki kişisel bilgisayara ve dijital cüzdanlara da el koyduğu açıklandı.

Avustralya’da türünün ilk örneği olduğu belirtilen söz konusu suçla itham edilen kadının 20 Temmuz’da dijital para ticareti kanunlarını ihlal etmek, kara para aklamak ve yasa dışı kazanç elde etmek olmak üzere üç ayrı suçtan yargılanması bekleniyor ancak zanlı şu an için tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bu olay da diğerleri gibi “kripto paralar ile kara para kolayca aklanıyor ve bu kişilerin yakalanması imkansız” algısının doğru olmadığını gözler önüne seriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları