BitcoinHaberler

Yasa Dışı Bitcoin Ticareti Yapan Kadın Suçüstü Yakalandı!

Avustralya'da 38 bin 800 ABD doları değerindeki Bitcoin'i satmaya çalıştığı tespit edilen zanlı kıskıvrak yakalandı.

Avustralya’da Bitcoin’le yasa dışı alım satım yapan bir kadın Sydney’deki bir AVM’de 38 bin 800 ABD doları değerindeki Bitcoin’i satmaya çalışırken polis ekiplerinin takibi sonucu yakalandı.

52 yaşındaki kadının 2017’den beri aktif olan bir kara para aklama kartelinin kurucusu olarak bu zaman kadar aşağı yukarı 3,23 milyon ABD doları değerinde Bitcoin işlemi yaptığı iddia ediliyor.

Zanlının arabasında ve çantasında olmak üzere toplamda 60 bin Avustralya dolarını ve 3,8 Bitcoin’i kara para aklamak için kullanıldığını/kullanılacağını tespit eden polislerin şahsın evindeki kişisel bilgisayara ve dijital cüzdanlara da el koyduğu açıklandı.

Avustralya’da türünün ilk örneği olduğu belirtilen söz konusu suçla itham edilen kadının 20 Temmuz’da dijital para ticareti kanunlarını ihlal etmek, kara para aklamak ve yasa dışı kazanç elde etmek olmak üzere üç ayrı suçtan yargılanması bekleniyor ancak zanlı şu an için tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bu olay da diğerleri gibi “kripto paralar ile kara para kolayca aklanıyor ve bu kişilerin yakalanması imkansız” algısının doğru olmadığını gözler önüne seriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu